Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
MS v plavání 2025

Burlová doplatila na pády a z Tour odstoupila. Horskou etapu vyhrála Squibanová

Kristýna Burlová nedokončí Tour de France Femmes, její premiérová účast v závodech Grand Tour skončila v šesté etapě. O odstoupení své členky, kterou ve středu potkaly dva pády, informoval německý worldtourový tým Ceratizit.

Kristýna Burlová (vlevo)
zdroj: Ceratizit Pro Cycling

"Kristýno, je čas si odpočinout a zotavit se. Ukázala jsi ale, jaká jsi bojovnice," napsali zástupci stáje. Po pádech ve středeční etapě měla třiadvacetiletá cyklistka zalepený loket a koleno. Burlové po pěti z devíti etap patřila průběžná 128. příčka.

Už v únoru při pádu v závodě Kolem Spojených arabských emirátů si Burlová zlomila zápěstí, léčila ho měsíc. V červnu pak poprvé vybojovala český titul v silničním závodu.

Horskou šestou etapu Tour de France Femmes vyhrála po úniku domácí Maeva Squibanová o 69 sekund před druhou Juliette Labousovou. Žlutý trikot uhájila v etapě třetí Kimberley le Courtová z Mauricia, která se v předchozí etapě zapsala do dějin díky prvnímu vítězství africké závodnice na ženské Tour.

Le Courtová vede celkové pořadí před Francouzkou Pauline Ferrandovou Prevotovou o 26 sekund. Závod skončí v neděli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články