Následuje
FIS magazín SP

Bárta i König jsou v nominaci německé stáje na Tour de France

Mnichov - Německá stáj NetApp-Endura zveřejnila širší nominaci na slavný etapový závod Tour de France, jehož 101. ročník odstartuje 5. července v britském Leedsu. Mezi čtrnácti cyklisty jsou i Češi Jan Bárta a Leopold König, s nímž stáj navíc počítá jakožto s týmovým kapitánem. Bude však záležet i na stavu jeho kolena, s nímž má šestadvacetiletý jezdec v poslední době problémy. Pokud nastoupí, Tour by měli jet čtyři Češi - vedle Bárty s Königem i Roman Kreuziger a premiérově také Zdeněk Štybar.

Jan Bárta
zdroj: ČTK autor: Zdeněk Němec

Jak bude vypadat vyvolená devítka druhodivizní stáje, která na Tour obdržela divokou kartu, se jezdci dozvědí 23. června. Podle všeho bude ale hodně záviset na Königově zdravotním stavu a závodní pohodě.

"Vybrat finální devítku není pro nás nic jednoduchého, protože máme v týmu široké spektrum jezdců. Leo je týmovým lídrem a jeho kondice rozhodne, jak tým na Tour postavíme. Pokud bude v nejlepší formě, dostane se mu od týmu plné podpory," uvedl manažer Ralph Denk pro oficiální web týmu.

Připraven je však i na plán B. "Pokud by Königova příprava na závod vyžadovala nějaké kompromisy kvůli problémům s kolenem, přizpůsobíme tomu naše taktické plány. A bude to mít dopad na složení týmu, který nastoupí. Ale jak ukázaly poslední týdny, tým se dokáže s ledasčím vypořádat a dosáhnout na dobré výsledky," doplnil Denk.

Stanovil také základní cíl pro Tour. "Chceme usilovat o etapový triumf a umístění v první patnáctce celkového pořadí. Myslíme, že jde o reálný cíl, a věříme, že se jej povede naplnit," uvedl Denk.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy