Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Náročná sezona ji nezlomila, Wiererová pokračuje s biatlonem. Chce závodit do OH 2026

Konec s biatlonem? Ani náhodou. Dvojnásobná vítězka Světového poháru Dorothea Wiererová plánuje i v příštích dvou letech pokračovat v kariéře. Čtyřiatřicetiletá Italka, kterou v uplynulé sezoně limitovaly zdravotní potíže, vyvrátila spekulace o konci kariéry a řekla, že by ráda závodila do domácích olympijských her 2026 v Miláně a Cortině d'Ampezzo.

Dorothea Wiererová
zdroj: Reuters

"Byla by škoda zakončit část svého života takhle, když jsem nebyla schopná ze sebe vydat sto procent. Chci pokračovat až do olympijských her v Miláně a Cortině," uvedla Wiererová.

V uplynulém ročníku absolvovala jen čtyři díly Světového poháru a mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Vynechala podniky v německém Oberhofu, Ruhpoldingu a v závěru sezony také závody v Oslu, Soldier Hollow a Canmore. V individuálních závodech skončila nejlépe dvakrát čtrnáctá a v konečném hodnocení SP obsadila 40. místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Wiererová stíhá kromě závodů i roli televizní expertky

"Minulá sezona byla těžká. Byla jsem několikrát nemocná. Z psychického i fyzického hlediska to bylo velmi náročné," řekla Wiererová.

Čtyřnásobná mistryně světa přemítala podle svých slov o budoucnosti dva měsíce, nakonec se rozhodla pokračovat. Láká ji vidina domácích olympijských her. V minulosti startovala pod pěti kruhy v Soči 2014, Pchjongčchangu 2018 a Pekingu 2022. Na každé akci získala jednu bronzovou medaili.

"Nebyla to snadná volba, protože je tomu třeba hodně obětovat. Už jsem si ale naplánovala tréninky a dnes se začala připravovat se svou skupinou a lidmi, kterým věřím," uvedla dvanáctinásobná medailistka z mistrovství světa a vítězka 21 závodů SP.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články