Video nelze z licenčních důvodů přehrát

OBRAZEM: Kamery, kam se podíváte. Jak se biatlon šíří do světa?

Jedna z nejnáročnějších operací České televize. Na starosti má nejen výrobu mezinárodního signálu, ale také pečuje o všechny majitele práv, kteří vysílají biatlon do zahraničí. Podívejte se, jak se vyrábí přenosy z nejprestižnější biatlonové akce.

"Odezva je velmi příjemná. Když to porovnáme s loňským mistrovstvím světa, tak máme u televize o 200 tisíc více diváků. V průměru se dívá na každý přenos 750 tisíc diváků," uvedl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. "Když tu byl v roce 2013 první šampionát, byla to polovina," podtrhl.

Za jedenáct let se biatlon hodně proměnil, neméně i jeho televizní zpracování. "Máme tady 41 kamerových pozic a navíc speciální kamerové techniky: tři drony, 120 metrů dlouhou kolejnici, 50metrovou lanovku a 10 targetů, tzn. kamer, které snímají terče ve velkém detailu," vypočítával režisér Charilaos Karadžos.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Jak vypadá náročná televizní operace v Novém Městě

Česká televize vyrábí mezinárodní signál a navíc se stará o všechny majitele práv, kteří vysílají biatlon do zahraničí.

"V Novém Městě je 20 televizních společností, máme tu 20 komentátorských pozic, úplně plnou mix zónu pozic ostatních televizí, které tu dělají rozhovory. Pro nás to znamená zajistit jim servis, zázemí, technologie, aby mohly ze svých zemí přijet a vysílat odtud," vysvětlila koordinátorka mezinárodních přenosů Markéta Vránková.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články