Krčmář se blýskl v Novém Městě. Pódiu nebyl daleko, sprint vyhrál Johannes Bö

Hlavní českou hvězdou sprinterského závodu v Novém Městě byl Michal Krčmář. Devětadvacetiletý závodník odstřílel čistě a výsledné čtvrté místo je jeho nejlepším výkonem sezony. Na stupně vítězů mu scházelo třináct vteřin. Z dalšího vítězství se raduje Johannes Bö. Mezi čtyřicet nejlepších se z Čechů vešel už jen Jakub Štvrtecký (31. místo).

Michal Krčmář
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Nejlépe z Čechů se dařilo Michalu Krčmářovi, který dvakrát sestřelil všechny terče a před prázdnými tribunami si vyjel výtečné čtvrté místo. Devětadvacetiletý biatlonista si dal záležet na své poslední ráně vestoje – a vyplatilo se. Byl z toho nejlepší výsledek sezony.

"Stojí tu při nás štěstí. Měl jsem perfektní lyže a i mně samému se na trati dařilo. Myslím, že to byl můj nejlepší výkon v sezoně," hodnotil po závodě pro Českou televizi sám Krčmář.

Vítězství v Novém Městě oslavil Johannes Bö. Nor nenechal nikoho na pochybách o své síle. Dvě nuly a vynikající běžecký čas, o vítězi pochyb nebylo. Bö za sebou nechal Quentina Fillona Mailleta o 22 sekund. Třetí (o třináct vteřin před Krčmářem) skončil Tarjei Bö.

Pohroma potkala Jakuba Štvrteckého, který ve sjezdu nevybral zatáčku a poškodil svou zbraň. Mladého biatlonistu tento karambol stál naděje na lepší umístění a dokončil na 31. příčce. Jedna chyba stála Ondřeje Moravce (42.) umístění v elitní čtyřicítce. "Šílené trápení," řekl.

Svůj poslední domácí sprint odjel Michal Šlesingr. Velezkušený biatlonista na bodovaná místa nedosáhl, na střelnici minul dvakrát a skončil šestapadesátý. Na 77. místě dokončil po pěti chybách Adam Václavík.

Jak závod probíhal?

Jako desátý v pořadí vyběhl do závodu Quentin Fillon Maillet. Francouzský biatlonista se drží v popředí hodnocení disciplíny a v Novém Městě to potvrdil. Trefil všech svých deset ran a podle mezičasů na tom byl téměř nejlépe. To by ale nesměl být na trati Johannes Bö. Nor válcoval všechny.

Bö byl po první střelbě o patnáct vteřin rychlejší než Martin Fourcade s Fillonem Mailletem, a když sestřelil všechny terče i napodruhé, bylo více než zřejmé, jak se věci mají. Nor triumfoval s přehledem a připsal si další cenný triumf. V cíli byl první před Fillonem Mailletem (+22 vteřin) a svým starším bratrem Tarjeiem Böm.

Výtečně se dařilo Michalu Krčmářovi. Sprint zvládl bez střelecké chyby a v závěru ještě dokázal své umístění vylepšit, když se dostal před Slovince Jakova Faka a zároveň jej nepředjel zezadu Martin Fourcade. Na bronz mu chybělo třináct vteřin.

Pád připravil o lepší umístění Jakuba Štvrteckého, kterého mohlo těšit snad jen to, že i s půjčenou zbraní dokázal sestřelit všechny terče. Naopak Adamu Václavíkovi se nedařilo a připsal si pět chyb. Zklamaný byl také Ondřej Moravec, který se nevešel do top 40.

Muži - sprint (10 km):

1. J. T. Bö (Nor.) 24:56,8 (0 trest. okruhů), 2. Fillon Maillet (Fr.) -22,8 (0), 3. T. Bö (Nor.) -1:01,1 (0), 4. Krčmář (ČR) -1:14,1 (0), 5. Fak (Slovin.) -1:16,6 (0), 6. M. Fourcade (Fr.) -1:19,1 (1), 7. Seppala (Fin.) -1:29,5 (0), 8. Desthieux (Fr.) -1:37,6 (2), 9. Dale (Nor.) -1:42,8 (1), 10. Jacquelin (Fr.) -1:44,4 (1), ...31. Štvrtecký -2:26,6 (0), 42. Moravec -2:45,5 (1), 56. Šlesingr -3:18,5 (2), 77. Václavík (všichni ČR) -4:24,0 (5).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 24 závodů): 1. M. Fourcade 826 b., 2. Fillon Maillet 766, 3. J. T. Bö 750, 4. T. Bö 671, 5. Desthieux 610, 6. Jacquelin 578, ...21. Krčmář 271, 25. Moravec 216, 50. Štvrtecký 68, 75. Václavík 19, 81. Šlesingr 12, 84. Krupčík (ČR) 7.