Diamantová liga 2024

Žabiny si poradily s Hradcem, USK si vyšláplo na Královo Pole

Šestnácté kolo ŽBL pokračovalo dohrávkami. Na palubovce Žabin se neúspěšně představily hradecké Lvice, které prohrály 76:63. Drtivou výhru 109:41 si připsalo USK Praha, které zahanbily hráčky Králova Pole.

Žabiny minulou středu zvítězily v hale Lvic těsně 78:76, a v sobotu v pohárovém semifinále dokonce až po prodloužení 87:81. Na domácí palubovce dnes tři čtvrtiny téměř neustále jen dotahovaly ztrátu, v prvním poločase až jedenáctibodovou, ale do té závěrečné už šly za nerozhodného stavu a jasně ji ovládly i díky čtyřem trojkám 24:11.

"Řekli jsme si s hráčkami, že je důležité, abychom ten zápas minimálně pro mentální nastavení vzhledem k očekávané semifinálové sérii s Hradcem vyhráli. Prvních dvacet minut úplně nenasvědčovalo tomu, že to chceme vyhrát. V druhém poločase, zásluhou těch zkušenějších, ale i hráček, co dostaly menší vytížení v minulém zápase, se ten zápas urval," uvedl na webu Žabin trenér Viktor Pruša.

Střelecky domácí tým táhla Petra Záplatová s 19 body, Anna Jurčenková zaznamenala po deseti bodech a doskocích. Nejlepší střelkyní zápasu byla královéhradecká Pamela-Therese Effangová s 22 body včetně čtyř trojek.

USK deklasoval finalistky Českého poháru už v první čtvrtině, kterou vyhrál 37:6, a dominoval i ve zbytku utkání. Brionna Jonesová nastřílela 23 bodů, na dvacet se v týmu čtvrtfinalisty Evropské ligy dostala i Veronika Voráčková, María Condeová zaznamenala vedle 18 bodů osm asistencí a sedm doskoků.