Žabiny zvládly i druhé brněnské derby. Hradec Králové porazil Slavii o bod

I druhé brněnské derby v tomto ligovém ročníku skončilo vítězstvím basketbalistek Žabin. V hale KP zvítězily 72:66 a pojistily si druhé místo v tabulce. Třetí Hradec Králové vydřel těsnou výhrou 48:47 nad pražskou Slavií, které oplatil překvapivou porážku z listopadu o 18 bodů.

Po vyrovnaném prvním poločase rozhodly Žabiny v třetí čtvrtině, kterou vyhrály 16:7. Připsaly si sedmé ligové vítězství v řadě. Nejlepší střelkyní zápasu byla Záplatová, která dala 20 bodů, 15 body a devíti doskoky se na výhře Žabin podílela Holmesová.

"Po sérii jednodušších utkání jsme rádi za tento souboj s KP Brno. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, přestože se zápas tahal. Jednatřicet minut jsme byli ve vedení. Je mi jen líto těch hluchých pasáží, kdy hrajeme v pohodě a z ničeho nic začneme panikařit a dělat chyby ze ztráty koncentrace," řekl trenér vítězek Viktor Pruša.

Za Královo Pole, které nastoupilo k zápasu po více než třech týdnech, dala 18 bodů Aklová.

Hradec Králové vedl po třech čtvrtinách o deset bodů, ale v závěru se musel o výhru strachovat. Čuperková přispěla k vítězství 18 body, Fišerová měla 10 bodů a 14 doskoků. Slavia má na pátém místě dál stejný odstup za čtvrtým KP.