TCL V Repre

Wizards prolomili sérii porážek, ke skalpu New Yorku přispěl i Satoranský

Basketbalisté Washingtonu zlomili šňůru pěti proher a poprvé v sezoně zvítězili na domácí palubovce, když zdolali New York 108:95. Český rozehrávač Tomáš Satoranský k tomu za 14 minut na hřišti přispěl čtyřmi body, třemi doskoky a dvěma asistencemi.

Utkání Washington - New York
zdroj: ČT4 autor: ČTK/AP/Al Drago

Wizards přitom postrádali hráče základní sestavy Ottu Portera. Přesto s Knicks ani jednou neprohrávali. Ve druhé čtvrtině si vybudovali dvouciferný náskok, který drželi až do začátku poslední části, kdy New York srovnal na 82:82.

Domácí ale nepustili soupeře před sebe a naopak šňůrou 16:2 rozhodli o vítězství. Bradley Beal dal ve čtvrté čtvrtině 12 ze svých 22 bodů, kapitán John Wall byl s 26 body nejlepším střelcem zápasu. "Konečně jsme hráli naši hru. Byli jsme fyzicky silnější, aktivní a nutili soupeře ke ztrátám," řekl Wall.

"Je hezké vidět, že jsme pořád schopni udržet soupeře pod sto body. To se nám v sezoně ještě nepovedlo. Ale dnes jsme od začátku dobře bránili, dovolit soupeři v poslední čtvrtině 17 bodů je dobrý počin," chválil tým trenér Scott Brooks.

Milwaukee potvrdilo velmi dobrou formu a doma přehrálo Sacramento 144:109. Bucks si tak připsali už osmou výhru z devíti zápasů a prožívají nejlepší začátek sezony v klubové historii. Navíc 144 bodů je rekord tohoto ročníku a 22 trojek rovněž klubový rekord.

Trojku trefilo 11 hráčů vítězné sestavy. Hvězdou utkání byl řecký křídelník Janis Adetokunbo, který zaznamenal druhý triple double v sezoně za 26 bodů, 15 doskoků a 11 asistencí. Sacramento tak přišlo o sérii pěti výher.

Již devátou výhru z deseti zápasů má Toronto po vítězství 121:107 nad Los Angeles Lakers. Osobním rekordem 34 bodů se na tom podílel Serge Ibaka, který více než zdvojnásobil svůj obvyklý průměr. Raptors tak ani nechyběl lehce zraněný Kawhi Leonard. Kyle Lowry přidal 21 bodů a 15 asistencí.

Toronto mělo vynikající vstup do zápasu a už v první čtvrtině vedlo o 31 bodů. Ibaka proměnil úvodních 14 střel, což se naposledy povedlo v roce 2006 legendě Shaquilleovi O'Nealovi. Lakers sice v poslední části snížili na 10 bodů, ale obrat nedotáhli. LeBron James tentokrát zvládl za Lakers jen 18 bodů.

Portland pokračuje v dobrých výkonech, Minnesotu porazil o 30 bodů

Brooklyn zvítězil 122:97 nad Philadelphií, která tak stále čeká na první venkovní vítězství, zatímco doma je neporažena. V neděli ale udělala 28 ztrát, což je maximum sezony a z čehož soupeři dovolila 39 bodů. D'Angelo Russell, Rondae Hollis-Jefferson a Caris LeVert se na straně Nets dostali přes 20 bodů.

Devin Booker dovedl Phoenix po sedmi porážkách k výhře 102:100 v Memphisu, když zaznamenal 25 bodů včetně rozhodující střely necelé dvě vteřiny před koncem. Grizzlies přitom v poslední čtvrtině vedli o 12 bodů.

NBA:

Brooklyn - Philadelphia 122:97, LA Lakers - Toronto 107:121, Milwaukee - Sacramento 144:109, Phoenix - Memphis 102:100, Portland - Minnesota 111:81, San Antonio - Orlando 110:117, Washington - New York 108:95 (za domácí Satoranský 4 body, 3 doskoky, 2 asistence).