Kooperativa NBL 2023/2024

Welsch při návratu do české ligy slavil s Nymburkem

Praha - Basketbalista Jiří Welsch při návratu do české ligy pomohl Nymburku k vítězství na palubovce Levic 85:52. Bývalý hráč NBA zaznamenal 11 bodů stejně jako další tři členové českého mistra. Za necelých sedmnáct minut na palubovce Welsch přidal dva doskoky a dvě asistence, soupeři ho šestkrát faulovali a byl spolu s Vojtěchem Hrubanem nejplatnějším hráčem Nymburka.

Středočeši, kteří vedli už po první čtvrtině o 17 bodů, vyhráli i sedmý zápas v tomto ročníku NBL a jsou v čele. Jen bod na ně dál ztrácí Ostrava, která zdolala Svitavy rovněž přesvědčivě 89:66.

Uspěl i třetí Kolín, i když v Opavě prohrával sedm minut před koncem o deset bodů. Nakonec zvítězil 80:74. "Byl to smolný zápas. Hráči se zalekli vítězství a v poslední části jsme se vytratili," řekl domácí trenér Petr Czudek, který se musel obejít bez zraněných rozehrávačů Šiřiny a Klečky. K výhře Kolína přispěl 27 body včetně pěti trojek Field, jenž byl nejlepším střelcem sedmého kola. Kolínští se bodově odpoutali od USK Praha, který podlehl v Děčíně 64:93.

První vítězství v sezoně si připsalo Ústí nad Labem, když zdolalo nováčka Jindřichův Hradec 81:71. Nejvyrovnanější zápas se hrál v Pardubicích, kde zvítězil Prostějov 92:91. Snaha Čarneckého o zvrat těsně před koncem nevyšla, když míč po úniku vyklouzl z obroučky.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 7. koloOstrava - Svitavy 89:66 (44:31), Děčín - USK Praha 93:64 (47:33), Levice - Nymburk 52:85 (28:48), Opava - Kolín 74:80 (45:49), Pardubice - Prostějov 91:92 (48:53), Ústí nad Labem - Jindřichův Hradec 81:71 (40:31).