Svět motorů

Vysokoškolačky porazily oslabené Brno

Brno – Největší podíl na vítězství VŠ Praha nad brněnským Valosunem v 15. kole nejvyšší basketbalové soutěže měla Američanka Marshae Dotsonová. K výhře Pražanek 75:57 přispěla třetinou bodů.

Zápas rozhodla hned úvodní čtvrtina. Pražanky si v ní vypracovaly dvacetibodový náskok. Domácím se střelecky nedařilo a navíc se jim zranily obě americké opory Amber Spragueová a Ashleigh Fontenettová.

Zbytek sestavy podal srdnatý výkon, za podpory více než 700 diváků snížily Brňanky ve druhém poločase na rozdíl deseti bodů, ale na víc už chyběly síly. Tým VŠ Praha se tak posunul na páté místo v tabulce, Brňanky zůstaly šesté.

Valosun Brno - VŠ Praha 57:75 (8:28, 27:47, 40:59)

Nejvíce bodů: Mrhálková 12, Švrdlíková 11, Borecká a Sedláková po 9 - Dotsonová 25, Bartáková a Reisingerová po 10.