Vítěznou sérii Nymburku nepřerušily ani Pardubice, vyhrál i Prostějov

Praha – Devět zápasů, devět výher. To je bilance basketbalistů Nymburku v NBL. Nic na tom nezměnily ani Pardubice, které sice mistrovi dlouho vzdorovaly, ale nakonec prohrály 76:89. Nymburk je tak suverénně v čele tabulky před Prostějovem, jenž vyhrál 95:77 ve Svitavách.

Pardubice sváděly s Nymburkem od začátku vyrovnanou bitvu. Ve druhé čtvrtině sice hosté po šňůře 9:0 utekli až na 13 bodů, ale domácí se nevzdali a snížili na pouhých pět bodů. Pak však zavelel Rančík, Nymburk předvedl znovu devítibodovou šňůru a Pardubice už manko nesmazaly, i když ve druhé půli bylo skóre vyrovnané.

Kromě Rančíka, který byl s 24 body nejlepším střelcem zápasu, dělal obraně Pardubic největší potíže nymburský pivot Mahalbašič, který proměnil všech 9 svých střel z pole a získal 6 útočných doskoků. Za Pardubice se prosazovali zejména Pospíšil (20 bodů) se Sandersem, který zaznamenal 21 bodů, a pokořil tak hranici 7 500 nastřílených bodů v české lize.

To Prostějov měl cestu za vítězstvím jednodušší. Když vydařenou první čtvrtinu ve Svitavách zakončil trojkovou kanonádou, měl na kontě už náskok 20 bodů, který už si jen hlídal. Domácí se sice snažili vrátit do hry, ale blíže jak na 12 bodů se nepřiblížili. Nepomohlo jim ani 28 bodů v podání Kylese, který byl nejlepším střelcem dne. Za Prostějov dalo hned pět hráčů přes deset bodů, nejvíce Švrdlík (23).

Sestřih utkání basketbalistů Ostrava - Kolín

Basketbalová Mattoni liga mužů - 21. kolo:

Svitavy - Prostějov 77:95 (16:35, 43:56, 57:74)
Nejvíce bodů: Kyles 28, Jelínek 14, Teplý 11 - Švrdlík 23, Bratčenkov 16, Pandula 15, Nečas a Slezák po 10. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Holubek. Fauly: 23:26. Trestné hody: 32/19 - 22/14. Trojky: 4:9.

Ústí nad Labem - Jindřichův Hradec 79:65 (22:15, 35:27, 57:39)
Nejvíce bodů: Mitchell 19, Steffeck 13, Lewis 12, Krakovič 11, Šteffel 10 - Tracey 14, Laroche 12, Vošlajer 9. Rozhodčí: Kučera, Galajda, Karásek. Fauly: 21:27. Trestné hody: 32/21 - 20/9. Trojky: 4:6.

Ostrava - Kolín 74:81 (15:18, 26:33, 46:50)
Nejvíce bodů: Folker 18, Číž 13, Ruach 11, Willman 11, Pelikán 10 - Mitchell 18, Field 13, Ličartovský 13, Sýkora 10, Zuzák 10. Rozhodčí: Paulík, Nejezchleb, Večeřa. Fauly: 26:19. Trestné hody: 16/9 - 24/18. Trojky: 5:11.

Pardubice - Nymburk 76:89 (21:24, 35:48, 51:64)
Nejvíce bodů: Sanders 21, Pospíšil 20, Bohačík a Příhonský - R. Rančík 24, Mahalbašič 18, Palyza 13, Ilievski 9. Rozhodčí: Vyklický, Kec, Blahout. Fauly: 28:26. Trestné hody: 21/17 - 25/15. Trojky: 5:8.

Brno - Opava 68:86 (16:31, 37:55, 54:68)
Nejvíce bodů: Geiger 24, Semerád 14, McClain 11, Zachrla 10 - Blažek 17, Sokolovský 16, Gniadek 13, Šiřina 12, Kramný 11. Rozhodčí: Hruša, Kapl, Kapaňa. Fauly: 24:27. Trestné hody: 30/20 - 23/16. Trojky: 4:8.