MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Děčínu se odveta povedla a hostující USK hladce přehrál

Děčín - Předehrávka 21. kola basketbalové NBL měla jasný průběh, když domácí Děčín nedal pražskému USK prakticky žádnou šanci a zvítězil vysoko 91:63. Domácí tým tak soupeři vrátil předchozí překvapivou porážku a v tabulce je čtvrtý. USK naopak pošesté v řadě prohrálo a klesá pořadím do spodních pater.

BK Děčín - USK Praha
zdroj: ČT sport

Děčín šel už v první čtvrtině do dvouciferného vedení, ve druhé části to ale bylo po hluché pasáži domácích jen o tři body 36:33. V následném oddechovém čase však děčínský kouč Pavel Budínský svým svěřencům vyčinil, zbytek poločasu domácí vyhráli 16:2 a soupeř prakticky přišel o šanci na první prosincové vítězství.

Domácí ani za bezpečného vedení nepolevili a třetí čtvrtinu zakončili šňůrou 12:0. V celém zápase měli převahu zejména v podkošové činnosti, doskakování ovládli v poměru 51:27. "Ty čtyři a půl minuty na konci prvního poločasu rozhodly o našem náskoku, ale nechtěli jsme spát, chtěli jsme dál pracovat a budovat identitu naší hry," řekl Budínský. Nejlepším střelcem jeho týmu i zápasu byl s 19 body Jakub Houška.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 21. kolo:

Děčín - USK Praha 91:63 (26:18, 52:35, 73:46)
Nejvíce bodů: J. Houška 19, Landa a Stria po 12, Vyoral 10 - Chán 12, Votroubek 11, Mareš 8. Rozhodčí: V. Lukeš, Kučerová, Benda. Fauly: 21:23. Trestné hody: 15/12 - 16/10. Trojky: 9:3.