Touchdown

Valosun vyhrál, Nymburk poprvé v sezoně padl

Brno - Basketbalistky Valosunu Brno porazily ve třetím kole Evropského poháru nizozemský Nieuwegein 72:49 a připsaly si první vítězství v soutěži. Naopak ligový lídr z Nymburku přišel o neporazitelnost v této sezoně - po devíti výhrách v ŽBL a dvou v EP tentokrát nestačil na francouzský tým Landes a na jeho palubovce prohrál 59:62.

Sestřih a ohlas utkání Valosun Brno - Nieuwegein

Ve Francii se hrálo o první místo ve skupině F a přes povedený první poločas Nymburku je po polovině bojů neporaženým lídrem Landes. Nymburk hned v prvních minutách druhé půle ztratil pětibodové vedení a prohru neodvrátila ani nejlepší střelkyně zápasu Jessica Kusterová, autorka 23 bodů.

Valosun uspěl v souboji dosud neúspěšných týmů a je ve skupině G třetí před Nieuwegeinem. Brňanky měly v zápase problémy pouze v první čtvrtině. "Ve druhé se už naše hráčky zbavily nervozity. Dařilo se nám zakončovat rychlé protiútoky a hlavně jsme soupeře přehráli v podkošovém doskakování," řekl trenér Valosunu Marian Svoboda.

Střelecky brněnský tým táhly zkušené hráčky Šujanová a Vlková, které dohromady daly 30 bodů.