Slovensko - Česko

USK v souboji neporažených přejelo Hradec, Slavia zdeptala Strakonice

Basketbalistky USK Praha porazily v 6. kole ženské ligy Hradec Králové 98:66 a natáhly šňůru vítězných zápasů na pět. Dvaceti body pražskému celku pomohla Dragana Stankovičová. Hradečanky s USK prohrály stejně jako na jaře v ligovém finále a připsaly si první porážku v novém ročníku. Pátá Slavia si poradila s předposledními Strakonicemi 85:56. Souboj sousedů v tabulce ovládl Chomutov, Ostravu přestřílel 75:52.

Briona Jonesová a Martina Pokorná
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Hráčky USK, které ve středu musely strávit těsnou prohru v Evropské lize v Jekatěrinburgu, rozhodly zápas s Hradcem Králové ve druhé čtvrtině. Tuto část hry ovládly 31:10 a náskok po přestávce navyšovaly až na 40 bodů v závěru třetí čtvrtiny. Sokol dokázal skóre už jen korigovat, když poslední čtvrtinu vyhrál 21:17.

Vítězky táhla Dragana Stankovičová s 20 body a 14 doskoky, Brionna Jonesová si připsala jen o bod méně. V dresu poražených byla nejlepší střelkyní Pamela-Therese Effangová s 12 body.

Basketbalová Renomia liga žen - 6. kolo:

Slavia Praha - Strakonice 85:56 (26:10, 50:24, 66:36) Nejvíce bodů: Rokošová 20, Žílová 18, Křivánková 11 - Rosecká a Vydrová po 17, Junková 10.

USK Praha - Hradec Králové 98:66 (23:16, 54:26, 81:45) Nejvíce bodů: Stankovičová 20, Jonesová 19, Sklenářová 12 - Effangová 12, Čuperková 11, Růžková 9.

Ostrava - Chomutov 52:75 (15:19, 28:33, 36:53) Nejvíce bodů: Tarkovičová 14, Silovová 11, Motyčáková 9 - Kadlecová 17, Reynoldsová 16, Bartoňová a Krejzová po 12.