Lyžování ČR 2024

USK je ve finále, Žabiny postupový mečbol neproměnily

Basketbalistky USK Praha nezaváhaly ani ve třetím utkání semifinále ligového play-off proti Hradci Králové a po vítězství 103:72 postoupily do boje o titul. Naproti tomu brněnská série bude pokračovat čtvrtým duelem, protože vicemistrovské Královo Pole dnes odvrátilo hrozbu vyřazení domácím vítězstvím nad Žabinami 72:57. Ve čtvrtek budou mít domácí výhodu Žabiny.

Natália Hejková s basketbalistkami USK
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Žabiny měly první mečbol na postup do finále, ve kterém naposledy hrály v roce 2014, ale tentokrát je soupeř ani jednou nepustil do vedení. Už v první čtvrtině nabral hostující tým dvouciferné manko, a třebaže se ve třetí čtvrtině přiblížil na dvoubodový rozdíl (45:47), Královo Pole obrat nepřipustilo. K první domácí výhře ve vzájemných zápasech v této sezoně dovedla obhájkyně stříbra Michaela Stará, autorka 26 bodů, nejlepší hráčkou Žabin byla s 18 body a 12 doskoky Marques Webbová.

Žabiny mečbol neproměnily, KP snížilo stav série

USK udělal další krok k zisku devátého titulu za sebou. Semifinalistky Evropské ligy po nepovedeném druhém poločase z minulého utkání v Hradci vstoupily do třetího zápasu razantně a hned v první desetiminutovce odskočily do více než dvacetibodového náskoku. Nakonec i v druhém domácím utkání v sérii překonaly stovku nastřílených bodů, Allysa Thomasová se na tom podílela 15 body a 17 doskoky, mezi šesticí hráček s dvouciferným střeleckým výkonem byla nejlepší Marija Režanová (17).

Soupeř drtivě zaostával v doskakování (27:49), kapitánka Andrea Klaudová se blýskla 21 body.

Semifinále play-off basketbalové ligy žen - 3. zápasy:

KP Brno - Žabiny Brno 72:57 (28:12, 40:29, 52:49)
Nejvíce bodů: Stará 26, Bartáková 14, Oroszová 9 - Webbová 18, Dudášová 12, Vacková 9. Stav série: 1:2.

USK Praha - Hradec Králové 103:72 (31:13, 56:34, 86:51)
Nejvíce bodů: Režanová 17, Kateřina Elhotová 16, Thomasová 15 - Klaudová 21, Kulichová 14, Effangová 9. Konečný stav série: 3:0.