Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix Brno

Silný Kursk bude trápit basketbalistky USK, ty si chtějí odvézt výhru

Basketbalistky ZVVZ USK Praha čeká nejtěžší zápas ve skupině Evropské ligy. Představí se na palubovce obhájce titulu a hlavního favorita soutěže Kursku. Duel bude o to peprnější, že za ruský celek nyní nastupuje bývalá opora Pražanek Sonja Petrovičová. "Zápas bude náročný. Věřím ale, že můžeme hrát vyrovnanou partii a odvezeme si výhru," řekla kapitánka Kateřina Elhotová. Přímý přenos sledujte od 16:55 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Kateřina Elhotová (vlevo) v utkání Euroligy
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Kursk je favoritem nejen skupiny, ale celé soutěže. Udržel pohromadě mistrovský tým, navíc od nás získal Sonju, takže moc prohrávat nebude," uvedla trenérka USK Natália Hejková.

Kursk ještě spolu se Salamankou vyhrál všechny tři dosavadní duely. Nejprve přehrál 84:68 Castor Braine, následně 83:68 Lille a v Šoproni zvítězil 88:74. V kádru má deset hráček, které by ve většině euroligových celků nastupovaly v základní sestavě.

Hlavními hvězdami jsou ale americké reprezentantky Angel McCoughtryová a Nnemkadi Oqwumikeová, španělská rozehrávačka Anna Cruzová, teprve devatenáctiletá ruská pivotka Maria Vadějevová a právě Petrovičová. Ta je s průměry 17,3 bodu, osm doskoků a pět asistencí na zápas nejužitečnější hráčkou týmu i celé soutěže.

S bráněním Petrovičové by měla pomoci nová posila USK DeWanna Bonnerová, která se vrací po mateřské pauze a už naskočila do posledního utkání s Polkowicemi. Klíčové pak bude, jak si Amanda Zahuiová poradí pod košem se silnými pivotkami Kursku.

Důležitým faktorem ohledně šancí USK na cennou výhru je i to, jak si české mistryně poradí s fyzicky náročnou cestou. Pražanky proto vyrazily s dvoudenním předstihem a hned po příjezdu na hotel trénovaly výklusem v jeho útrobách.

V minulé sezoně odehrály svěřenkyně Hejkové s Kurskem tři duely. Na jeho hřišti prohrály těsně v koncovce 66:69, doma mu ale podlehly jasně 49:73. V semifinále pak po velkém boji prohrály 80:87 po prodloužení.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy