Šestnáct bodů v řadě. Sérii Opavy odnesl Děčín

Hráči BK Opava vyhrávají letos v Národní basketbalové lize vše, co je v jejich silách. Jelikož padli akorát se suverénním Nymburkem, patří jim v tabulce druhé místo. V 14. kole hostili Děčín. Vyrovnaný duel rozhodla série 16 bodů Opavy, během níž Severočeši netrefili koš ani jednou. Opava vyhrála 87:70. V dalším programu si třetí Svitavy zlepšily útočné statistiky proti poslední Ostravě poměrem 108:86. Těsněji vyhrály USK Praha a Brno.

Zápas Opava – Děčín
zdroj: facebook - BK Opava autor: facebook - BK Opava

Svěřenci Petra Czudka rozhodli zápas až na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny šestnáctibodovou šňůrou od stavu 56:52. Devíti body se na trháku podílel Radim Klečka. "Jsme rádi, že proti tvrdé obraně Děčína jsme našli recept na vítězství. Bylo to bojovné utkání, jako vždy mezi Opavou a Děčínem," řekl Klečka.

"Ve třetí čtvrtině jsme ztratili koncentraci, kupili chyby v obraně i v útoku a domácí rozhodli," konstatoval děčínský trenér Tomáš Grepl.

Dosud poslední Brňané navázali na středeční vítězství nad USK Praha a hned přidali ještě překvapivější druhou výhru v sezoně proti Pardubicím. Porazili je 80:75 a opustili poslední místo v tabulce, soupeře zároveň připravili o třetí příčku. Ještě v poslední čtvrtině přitom domácí prohrávali o deset bodů, ale povedl se jim obrat, na kterém se podílel třemi trojkami Bryan Smithson. Hostům nebyl nic platný skvělý univerzální výkon Tomáše Vyorala s 18 body, 10 doskoky, 9 asistencemi a také s devíti získanými fauly.

Na třetí místo se posunuly Svitavy, které odehrály nejproduktivnější zápas v sezoně a porazily Ostravu 108:86. Dosud nejvíce bodů dali Tuři v předchozím duelu s Novou hutí (105:76). Stejně jako v říjnu dělal domácím největší potíže Josh Newkirk, ale ani jeho 34 bodů k úspěchu Ostravy nevedlo a jeho tým se propadl na dno tabulky.

USK se z porážky v Brně oklepal a v domácí hale i přes dvoucifernou ztrátu z prvního poločasu porazil Olomoucko 84:77. Strůjcem prvního úspěchu nad Hanáky po dvou letech byl autor 34 bodů Raheem Appleby, oba týmy teď mají bilanci 8-7.