Evropská a Konferenční liga UEFA

Semifinále ŽBL začalo, vstup s přehledem zvládlo USK i Hradec

Semifinále vyřazovací části basketbalové soutěže žen zahájily vítězně favorizované týmy USK a Hradce Králové. Obhájkyně titulu na pražské Královce zdolaly KP Brno 98:75. Východočeský tým doma porazil brněnské Žabiny ještě vyšším rozdílem 89:60.

Basketbalistky KP Brno prohrávaly v poločase s USK jen o deset bodů, ale po přestávce dlouholeté suverénky domácí soutěže náskok záhy navýšily. Kapitánka domácích Kateřina Elhotová se blýskla pětadvaceti body, jen o bod méně dala Brionna Jonesová.

Double double si připsaly María Condeová s 20 body a 12 doskoky a Marija Režanová za 15 bodů a 11 doskoků. Za KP dala 19 bodů Teniya Pageová.

Hradec Králové zlomil odpor Žabin ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál 27:8. Pamela Effangová přispěla k vítězství 19 body, Klára Vojtíková si připsala 13 bodů a 12 doskoků.

Semifinálové série pokračují v sobotu.

Hradec vstoupil do semifinále vítězstvím nad Žabinami

Semifinále play-off basketbalové ligy žen - 1. zápasy:

USK Praha - KP Brno 98:75 (20:19, 43:33, 64:49)

Nejvíce bodů: Elhotová 25, Jonesová 24, Condeová 20 - Pageová 19, Zohnová 16, Potterová 14.

Hradec Králové - Žabiny Brno 89:60 (20:19, 45:38, 72:46)

Nejvíce bodů: Effangová 19, Marečková 16, Vojtíková 13 - Hamzová 10, Adamcová, Křivánková a Vacková po 8.

O 5. až 8. místo - odveta:

Ostrava - Chomutov 75:63 (19:18, 36:37, 53:48)

Nejvíce bodů: Tarkovičová 28, Motyčáková 15, Kubíčková 13 - Bartoňová 17, Vorlová 12, Kadlecová 9. První zápas 58:75, Chomutov bude hrát o 5. místo.