BBV po 25 letech

Poprvé v základu. Satoranský nastoupil a nastřílel sedm bodů

Tomáš Satoranský nastoupil v této sezoně poprvé v základní sestavě a přispěl sedmi body k vítězství Washingtonu 102:88 nad Brooklynem. Český reprezentant dostal v zahajovací pětce příležitost na křídle vedle Bradleyho Beala a Johna Walla. Na palubovce strávil přes 26 minut.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK/AP autor: Gerald Herbert

Wizards inkasovali nejméně bodů v ročníku a vylepšili si bilanci na devět výher a 14 porážek. Před svými fanoušky zvítězili posedmé z dvanácti utkání, zato venku mají svěřenci kouče Scotta Brookse na kontě jen dvě vítězství proti devíti prohrám a nyní je čeká čtyřzápasová série po halách soupeřů.

"Abychom byli dobrým a ještě lepším týmem, musíme být schopni vyhrávat i na venkovních palubovkách," řekl Beal, autor 22 bodů. "Ale hlavní je, abychom přidávali vítězství, a není zas až tak důležité, jestli to bude doma, nebo mimo naši halu," dodal po teprve čtvrtém dvouciferném triumfu v sezoně Beal.

Kapitán Wall zaznamenal 30 bodů a devět asistencí, náhradník Markieff Morris prokázal, že mu role žolíka svědčí, proměnil devět z dvanácti střel a odešel s 20 body na kontě. Nejlepším střelcem hostů byl s pouhými 14 body Allan Crabbe, Nets prohráli pošesté za sebou.

Stephen Curry se vrátil po zranění a jedenácti zápasech do sestavy Golden State, ale ani 27 body neodvrátil prohru mistrovského týmu v Detroitu 102:111. Ještě o bod víc dal jeho spoluhráč Kevin Durant, Klay Thompson přidal 21 bodů. Lídry Pistons při pátém vítězství za sebou byli Blake Griffin s 26 body a pivot Andre Drummond s 16 body a 19 doskoky.

Milwaukee nebylo nic platné 33 bodů, 19 doskoků a sedm asistencí Janise Adetokunba, protože v závěru čtvrté čtvrtiny a pak i prodloužení řecký křídelní hráč selhal. Bucks prohráli v newyorské Madison Square Garden s Knicks 134:136, nejlepším střelcem domácích byl Emanuel Mudiay s 28 body.

Nejlepší tým soutěže Toronto vyhrálo už poosmé za sebou, tentokrát v Clevelandu 106:95. Boston si z haly Minnesoty odvezl triumf 118:109, náhradník Gordon Hayward se v dresu Celtics blýskl za 30 minut hry 30 body, devíti doskoky a osmi asistencemi. James Harden nastřílel 30 bodů při vítězství Houstonu nad Chicagem 121:105.

Výsledky NBA:

Cleveland - Toronto 95:106, Detroit - Golden State 111:102, Houston - Chicago 121:105, Minnesota - Boston 109:118, New York - Milwaukee 136:134 po prodl., Sacramento - Indiana 111:110, Washington - Brooklyn 102:88 (za domácí Satoranský 7 bodů, 1 doskok, 3 asistence).