Buly - debata expertů

Satoranský dal osm bodů, ale Wizards jasně prohráli

Washington po mírném nadechnutí zase neprožívá v NBA šťastné období. Podruhé za sebou jasně prohrál, v pátek podlehl 98:123 ve Philadelphii. Tomáš Satoranský dostal v týmu hostů prostor na 22 minut a stihl nasbírat osm bodů a sedm asistencí. Denver vyhrál v Portlandu 113:112 a připsal si už pátou výhru po sobě, která ho posunula na druhou příčku Západní konference.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK/AP

Washington nastoupil bez opor Dwighta Howarda a Otty Portera. A zejména bez Howarda ztrácel pod košem, kde dominoval pivot Sixers Joel Embiid. Ten už v první čtvrtině nasbíral deset ze svých 15 doskoků.

Rozhodující moment přišel ve druhé čtvrtině, kdy John Wall dostal technickou chybu a Sixers následně soupeři odskočili šňůrou 20:7. "Kolik jsem dnes házel trestných hodů? Dva? Tak to je má odpověď, proč jsem tleskal rozhodčím. Několikrát jsem byl faulovaný, ale oni nic," zlobil se Wall.

Wizards tak už v poločase ztráceli 22 bodů a trenér Scott Brooks se rozhodl šetřit opory na zápas s Brooklynem. Nejlepším střelcem týmu byl Bradley Beal, jemuž na 19 bodů stačilo 19 minut na hřišti. Za Philadelphii dalo osm hráčů dvouciferný počet bodů.

Denver potvrdil dobrou formu a uspěl i v Portlandu. Rozhodující trojku proměnil 16 vteřin před koncem Gary Harris na 113:110, domácí už stihli jen snížit.

Miami ustálo Davisovo řádění

Ani 41 bodů Anthonyho Davise nestačilo New Orleans v utkání proti Miami, které doma vyhrálo 106:101. Pelikáni sice díky Davisovi málem smazali soupeřův náskok 31 bodů, ale Nikola Mirotič netrefil 50 vteřin před koncem trojku na vyrovnání a Heat už se ubránili.

Obrat se povedl Los Angeles Lakers proti Dallasu, který ve druhé čtvrtině vedl o 15 bodů. Pak ale Lakers zabrali a pod taktovkou LeBrona Jamese, jenž dal 28 bodů, vyhráli 114:103.

Basketbalisté Washingtonu prohráli s Philadelphií

Jasné vítězství nad San Antoniem 136:105 vybojoval Houston a ukončil tak šňůru čtyř porážek, kvůli které je nejlepší tým minulé sezony až na dvanáctém místě Západní konference. Rockets pomohl i návrat Chrise Paula do sestavy. Nejlepším střelcem byl s 27 body a 12 doskoky Clint Capela.

Russellu Westbrookovi při výhře Oklahomy 124:109 nad Atlantou těsně unikl třetí triple double za sebou. Posbíral 23 bodů, devět doskoků a deset asistencí.

Výsledky NBA

Philadelphia - Washington 123:98 (za hosty Satoranský 8 bodů, 7 asistencí), Boston - Cleveland 128:95, Brooklyn - Memphis 125:131 po druhém prodl., Charlotte - Utah 111:119, Detroit - Chicago 107:88, LA Lakers - Dallas 114:103, Miami - New Orleans 106:101, Oklahoma City - Atlanta 124:109, Phoenix - Orlando 85:99, Portland - Denver 112:113, San Antonio - Houston 105:136.