Nymburk zametl s Brnem, Písek stále neuvadá

Neporazitelnost basketbalistů Písku v NBL trvá i po sedmé kole. Tentokrát ale Jihočeši čistý štít udrželi až po prodloužení, v hale Olomoucka zvítězili 107:103, poté co v zápase minuli 20 z 55 trestných hodů. Druhý Nymburk po pomalejším začátku přehrál Brno vysoko 102:82. Potřetí z posledních čtyř zápasů prohrála exmistrovská Opava, jejíž halu dobyl Děčín (92:89). Vicemistrovské Ústí si smslo 87:57 nad pražským USK.

Ondřej Sehnal z Nymburku v utkání proti Brnu
zdroj: Basketball Nymburk / Facebook

Brno začalo slibně, úvodní čtvrtinu vyhrálo na palubovce Nymburka 26:18. Poté ovšem favorit zabral a od druhé čtvrtiny duelu dominoval.

Ondřej Sehnal zapsal 24 bodů. "Pořád to nejsou výkony, na které bychom mohli být pyšní. Začali jsme ospale, to by se nám mohlo vymstít," vyjádřil se kriticky směrem k první čtvrtině duelu.

Stejně bodů zaznamenal i brněnský Štěpán Svoboda, ale na prodloužení čtyřzápasové vítězné série to jeho týmu nestačilo.

Důležité momenty utkání Nymburk – Brno s ohlasy

"Měli jsme dobrý start, v první čtvrtině jsme hráli finský basket, ve druhé čtvrtině jsme měli strašně moc ztrát a ve druhé polovině jsme přestali věřit," shrnul nejlepší střelec hostujícího týmu.

Klíčový ukazatel: hosté v útoku zaznamenali 29 ztrát. A Nymburk toho dokázal využít. Ve třetí čtvrtině kromě zlepšené obrany nacházel volné prostory ke střelám a zkušený Jaromír Bohačík mířil z tříbodových pozic přesně, celkem zapsal 16 bodů.

Písečtí Sršni v Olomouci dlouho tahali za kratší konec a ještě ve třetí čtvrtině prohrávali o 14 bodů. Hosté ale úvod poslední části vyhráli 16:2, osmi body ze svých celkových 32 se na tom podílel Martin Svoboda. Ani hosté vedení neudrželi, prodloužení zařídil z nájezdu pod koš Langston Wertz, který 36 body stanovil nový rekord sezony. V nastavení sehrál klíčovou roli opět Svoboda, který od stavu 97:99 zařídil trhák čtyřmi dvoubodovými koši za sebou.

Sekundoval mu Matěj Burda s 26 body, kapitán Vojtěch Sýkora se střelecky trápil, ale vedle tří bodů ovládl statistiku s 16 doskoky. V domácím týmu Wertz zaznamenal i 9 doskoků a 6 asistencí, Noah Carter přidal 28 bodů a 9 doskoků. Druhé vítězství za sebou po sérii čtyř porážek se Hanákům nepodařilo přidat i kvůli pětici vyfaulovaných hráčů.

"Za poločas si od jednoho hráče necháme dát 27 bodů, pak v závěru ztratíme náskok sedmi bodů, když se projeví naše bolest, kterou jsou trestné hody. Naštěstí jsme dokázali ze hry dostat několik hráčů a v závěru nastavení se projevila naše širší rotace," řekl trenér Sršňů Jan Čech.

"Byl to bláznivý zápas a z naší strany nejhorší výkon v sezoně. Měli jsme v hlavách, že máme za sebou šest výher a nemůže se nic stát," dodal Sýkora.

Děčín uspěl po třech porážkách. Téměř celý zápas vedli Slezané, ale soupeř dal posledních sedm bodů. Výhru zpečetil z trestných hodů Tomáš Pomikálek, s 24 body nejlepší střelec. V domácím dresu zaznamenali Robert Howard 16 bodů a 12 doskoků a kapitán Jakub Šiřina 11 bodů a 10 asistencí.

Double double se povedl také pardubickému Josephu Brunkovi díky 17 bodům a 11 doskokům, ale Východočeši prohráli doma 83:90 s Ostravou. V tabulce je za nimi jen nováček z Jindřichova Hradce, který utrpěl debakl na Slavii 67:91 a je stále bez výhry.

V nedělní dohrávce porazili basketbalisté Ústí nad Labem USK Praha 87:57 a v ligové tabulce se drží na třetím místě.

Severočeský vicemistr soupeře v prvním poločase deklasoval 51:18 a zápas si po přestávce už pohlídal. Nejlepším střelcem zápasu byl v dresu Slunety Lesley Varner s 21 body, Tomáš Vyoral dal 19 bodů včetně tří trojek. Za USK, který prohrál poprvé po třech vítězných zápasech, zapsala 13 bodů kolumbijská posila Harvin Ibargüen.