Sportovní zprávy

Nymburk si podmanil středočeské derby, Děčín znovu ztratil body

Středočeské derby bylo pro Nymburk pouze formalitou. Proti Kolínu vyhráli i třináctý zápas v ligové sezoně. Ve středočeském derby doma obhájci titulu porazili Kolín 107:79, i když jim Alexander Jacob Thompson nastřílel 27 bodů.

Basketbalista Nymburku Eugene Lawrence
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Dvacet pět minut jsme odváděli to, na co jsme se připravovali. Musím své chlapce pochválit, protože těchto 25 minut jsme donutili hrát Nymburk na sto procent. Pak musel Walton nesmyslně do šatny a utkání se úplně zlomilo. Posledních 15 minut bez čtyř hráčů základní sestavy, protože tři máme zraněné, jsme nemohli Nymburku vůbec konkurovat," řekl kolínský trenér Pavel Beneš.

Počtvrté z posledních pěti zápasů neuspěl Děčín, Olomoucko ho díky vydařené závěrečné čtvrtině porazilo 88:67. Druhé místo udržely Svitavy po domácí výhře 85:70 nad USK Praha, ve východočeském derby nestačil poslední Hradec Králové na pardubické favority (75:85).