MČR Prostějov

Nymburk potvrdil v duelu neporažených roli favorita

Pět zápasů čekali basketbalisté Opavy na přemožitele. Dočkali se při výjezdu do české basketbalové Mekky Nymburka. Středočeši vyhráli i šestý ligový zápas výsledkem 92:75. Slezané vyhráli čtyřikrát a mají zápas k dobru. Zůstávají na druhé pozici. Nymburku nevadí ani nabitý program, když v sedmi dnech absolvoval čtyři zápasy.

Zápas Nymburk – Opava
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Nymburku, který prodloužil vítěznou sérii v lize na 64 utkání, se sice podařilo soupeři rychle odskočit na dvouciferný rozdíl, Opava ale od druhé čtvrtiny držela krok a před přestávkou se přiblížila až na rozdíl čtyř bodů.

Nymburk s lehkými potížemi porazil Opavu

Domácí do druhé půle vstoupili koncentrovaně, Vojtěch Hruban rychlými pěti body uklidnil hru a Nymburk už zápas udržel pod kontrolou. Přispěl k tomu i mladý rozehrávač Jakub Tůma, který dostal šanci místo Roka Rogiče. "Čekali jsme těžké utkání proti soupeři, který má velmi dobře koučovatelný tým. Měli jsme nějaké záměry, ale neplnili jsme svůj předzápasový plán. Soupeř tak dlouho zůstával ve hře," posteskl si trenér Nymburku Oren Amiel, jehož svěřence čeká ve středu další duel Ligy mistrů v Rize. "Jsem rád za Jakuba Tůmu, který i z lavičky dokázal dobře oživit naši hru a ukázal, že má na tuto úroveň," dodal.

Trenér Opavy Petr Czudek ocenil snahu svých svěřenců, kteří Nymburk nutili bojovat až do konce. "Nestačí jen dobře zahrát, ale i domácí musí být unavení a nesmí se jim dařit. Dnes byli koncentrovaní. Pro nás tak bylo výhrou nutit soupeře, aby tam nechával sestavu z Ligy mistrů," konstatoval.

Výsledky 5. kola ligy basketbalistů

Nymburk - Opava 92:75 (29:19, 50:44, 74:60), Nejvíce bodů: J. Bohačík 18, Hruban 11, Kříž 10 - Gniadek 19, Šiřina 18, Bujnoch 10.

Ostrava - Děčín 71:78 (17:16, 33:42, 47:55). Nejvíce bodů: Holsey 23, Palenik 13, P. Bohačík 11, Nábělek 10 - Autrey 20, Carlson 14, Pomikálek 13, Šiška 11.

Olomoucko - Svitavy 85:92 (18:19, 36:50, 53:71), Nejvíce bodů: Palyza a Josipovič po 23, Kouřil 18 - Svoboda 24, Slezák 16, O'Brien 15, Marko 11.