58. Rally Šumava Klatovy

Nymburk, Pardubice i Děčín předvedly v NBL stobodové příděly

Mistrovský Nymburk i ve druhém utkání v NBL pokořil soupeře stobodovým přídělem, v Kolíně zvítězil ve třetím kole 116:95. Za výkonem obhájců titulu zaostali jen o dva body pardubičtí hráči, kteří dva dny po domácím debaklu v kvalifikaci o Ligu mistrů porazili ve své hale nováčka Královské Sokoly 114:93.

Utkání Nymburk - Opava
zdroj: ČTK/Vostárek Josef

Lídrem Nymburka byl s 27 body reprezentant Jaromír Bohačík, Martin Kříž zaznamenal 13 bodů a 13 doskoků. Rozdílové byly ale jen první a poslední čtvrtina, střední pasáž vyzněla o tři body pro domácí.

Derby v Pardubicích mělo obdobný průběh. Domácí vyhráli první čtvrtinu drtivě 41:18, ve druhé a třetí části sice měl navrch tým z nedalekého Hradce Králové, ale úspěch favorita už v ohrožení nebyl. V dresu Beksy opět zazářil Dwayne Benjamin, autor 31 bodů.

Olomoucku nestačilo ani 34 bodů včetně šesti trojek Lukáše Palyzy k výhře v Děčíně. Severočeši zvítězili 100:84, Klinton Carlson se na tom podílel 20 body a 11 doskoky, 20 bodů dal i Lamb Autrey.

Svitavy po dvou domácích výhrách uspěly i na palubovce USK Praha (82:80). Opava po očekávané porážce v repríze finále v Nymburce vyhrála i druhý domácí duel sezony nad Ústím nad Labem (94:79).