LaVine létal nad košem a zapsal 50 bodů, ale Chicagu to v Atlantě nestačilo

Ani střelecká exploze Zacha LaVinea nepomohla basketbalistům Chicaga k vítězství v Atlantě. Účastník letošního Utkání hvězd si vylepšil osobní rekord na 50 bodů, jenže Bulls s Hawks prohráli 108:120 a neprodloužili třízápasovou úspěšnou sérii. Tomáš Satoranský poprvé v sezoně vyšel střelecky naprázdno, ale s deseti přihrávkami ovládl statistiku asistencí.

Zach LaVine z Chicaga smečuje do koše v utkání NBA
zdroj: REUTERS

LaVine už v první půli nastřílel 39 bodů, což se za posledních 25 sezon povedlo jen Kobemu Bryantovi (42) a Klayi Thompsonovi (40). "Tohle naštve. Mnohem raději bych bral výhru," litoval LaVine. "Odehráli jsme velmi dobře první půli, ale zase jsme tu možnost dotáhnout to do konce prohospodařili," dodal.

Satoranskému se naopak střelecky nedařilo. Podruhé v dresu Bulls dokončil střetnutí bez bodu poté, co neproměnil ani jednu ze šesti střel z pole - z toho tři byly trojky. Za více než 33 minut na palubovce stihl ústřední rozehrávač Chicaga vedle 10 asistencí ještě 2 zisky a doskok. Závěrečný zmar svého týmu už sledoval z lavičky.

Domácí táhl Trae Young, autor 42 bodů, 8 doskoků a 9 asistencí, spolu s náhradníkem Danilem Gallinarim, který v poslední části velel obratu 15 body ze svých celkově 20.

LaVine jako pátý hráč v historii Bulls po Michaelu Jordanovi, Jimmym Butlerovi, Chetu Walkerovi a Jamalu Crawfordovi nastřílel alespoň 50 bodů. Rovnou polovinu z nich nasázel do koše Hawks ve druhé čtvrtině, navíc za sebou, takže na jeho spoluhráče zbylo v tomto úseku jen 8 bodů.

"Nikdy jsem nehrál v týmu s nikým, jako je Zach LaVine. Vypadalo to v jeho podání tak jednoduše. Do ničeho se nenutil, a přesto byl tak efektivní. Přál bych si, abychom to utkání vyhráli, už jen kvůli jeho mimořádnému výkonu. Nicméně bylo vzrušující být toho součástí," řekl černohorský pivot Nikola Vučevič, jenž zaznamenal 25 bodů a 10 doskoků.

Tatum táhl Boston, Jokič se blýskl triple doublem

Nejlepší střelecký výkon dne byl ale k vidění v TD Garden při triumfu Bostonu nad Minnesotou 145:136 po prodloužení.

Autor 10 doskoků Jason Tatum se stal nejmladším hráčem Celtics s více než 50 body na kontě. Jeho 53 bodů bylo nejvíc od klubového rekordu (60) Larryho Birda z roku 1985. Hosté se mohli spolehnout na Karla-Anthonyho Townse s 30 body, 12 doskoky a 7 asistencemi.

New Orleans Pelicans porazili ve své hale druhý tým Východní konference Philadelphii 101:94. Hlavní podíl na tom měl Zion Williamson s 37 body, 15 doskoky a 8 asistencemi. Denver zdolal San Antonio 121:119 i zásluhou srbského centra Nikoly Jokiče, který předvedl triple double za 26 bodů, 13 doskoků a 14 asistencí.