EURO 2024 Německo

KP Brno načalo Eurocup vítězně, Žabiny se rvaly a padly až v prodloužení

Žabiny Brno na úvod bojů v Eurocupu podlehly Cadi La Seu 76:82 po prodloužení. Po většinu zápasu Brňanky dotahovaly ztrátu, v poslední minutě základní hrací doby srovnaly úspěšným tříbodovým pokusem, ale v prodloužení byly opět lepší hráčky španělského celku. Úspěšný byl naopak další brněnský celek KP TANY. Pátý tým uplynulého ligového ročníku vyhrál v Lucembursku nad Grengewaldem 76:59.

Sestřih utkání Žabiny Brno – Cadí La Seu

Do zápasu s Žabinami vstoupily aktivněji hstující basketbalistky a od prvních minut navyšovaly vedení i proto, že Žabinám se nedařila střelba. Brňanky za první půli nedaly ze šesti pokusů ani jednu trojku. Ve druhé čtvrtině sice zlepšily kombinaci, ale stále zaostávaly zejména na doskoku.

Snižovat ztrátu začaly Žabiny po změně stran, signálem byla první trojka Kneževičové ve 23. minutě. Poprvé šly domácí hráčky do vedení ve 28. minutě, ale ve čtvrté čtvrtině se do brejku opět dostaly Španělky. Trojka Stoupalové půl minuty před koncem sice znamenala prodloužení, ale v něm přesněji střílel soupeř.

Ve druhém zápase skupiny A už ve středu porazil francouzský tým Flammes Carolo řeckou Eleftheriu 108:42.

V Lucembursku měly Brňanky výborný úvod. Po první čtvrtině vedly svěřenkyně trenérky Marcely Krämer o patnáct bodů a náskok si držely až do konce. Výraznou měrou se na výhře podílely především Kateřina Galíčková a Anežka Kopecká, které daly po 23 bodech, prvně jmenovaná hráčka přidala 13 doskoků.

Za týden přivítá brněnský celek ve skupině H favorita z Bourge, který ve středu porazil Antalyi 124:92.