Jokič zářil při výhře nad Clevelandem, LaVine proměnil proti Philadelphii 11 trojek z 13 pokusů

Basketbalisté Denveru potvrdili své vedení v tabulce Západní konference NBA pátečním vítězstvím 121:108 nad oslabeným Clevelandem. Při osmé výhře z posledních deseti utkání Nuggets zářil Nikola Jokič, který zaznamenal triple double za 28 bodů, 15 doskoků a 10 asistencí. Při vítězství Chicaga 126:112 nad Philadelphií byl zase vidět Zach LaVine, jenž proměnil 11 ze 13 trojkových pokusů.

Nikola Jokič
zdroj: ČTK/AP

Denver využil absence odpočívající opory hostů Donovana Mitchella. Jokič trefil 10 ze 17 střel včetně tří trojek ze čtyř pokusů a všech pěti šestek. Připsal si desátý triple double v sezoně. „Vidí věci dřív, než se stanou,“ chválil Jokiče Bruce Brown. „Vypadá to, že si jde pro další cenu MVP,“ dodal další spoluhráč Kevin Love na adresu nejlepšího hráče posledních dvou sezon NBA.

Kromě Jokiče byli vidět také Jamal Murray, který přidal 18 bodů, nebo Michael Porter Jr. s 16 body a osmi doskoky. Nuggets se mohli spolehnout na střelbu 53 procent, pomohli si 17 trojkami, celkem 49 doskočenými míči a přežili mimo jiné i tři technické chyby.

Cavaliers bez Mitchella spoléhali na Carise LeVerta s 22 nebo Dariuse Garlanda s 21 body, ale zahodili 14 šestek z 32 pokusů. Nuggets vedou Západní konferenci s bilancí 26-13.

Výborný výkon předvedl LaVine z Chicaga, jenž pomohl svému týmu k výhře nad Philadelphií 11 trojkami a celkem 41 body. LaVine proměnil 14 z 19 střel z pole, obě šestky a přidal také šest asistencí a dva zisky. Tři trojky trefil obávaný střelec během čtvrté čtvrtiny dokonce v rámci ani ne minuty.

„Zach se dostal do laufu, protože jsme u něj nebyli. Když jsme ho pak začali bránit, tak se ke snadným bodům dostali zase ostatní. To se prostě stává,“ řekl James Harden z Philadelphie. Kromě LaVinea Bulls táhl i Nikola Vučevič s triple doublem za 19 bodů, 18 doskoků a 10 asistencí. Patrick Williams pak přidal 18 bodů.

Bulls stříleli s úspěšností 57 procent z pole a proměnili 20 trojek z 34 pokusů. Naplno navíc využili absence domácí hvězdy Joela Embiida, kterého bolí levá noha. „Bez Joela jsme jiným týmem. Musíme ale najít recept, jak vyhrávat zápasy i ve chvíli, kdy ho nemáme,“ řekl kouč Sixers Doc Rivers. Jeho tým táhli Tyrese Maxey s 26 body, Tobias Harris s 22 body a 11 doskoky nebo Harden se 17 body, 11 asistencemi a sedmi doskočenými míči.

Famózní představení odehrálo Charlotte, jež deklasovalo Milwaukee na jeho hřišti 138:109. Během první čtvrtiny nastříleli Hornets 51 bodů a vyrovnali tím ligový rekord Golden State z roku 2019. Výrazně přispěl především rozehrávač Terry Rozier, jenž duel zakončil s 39 body.

Bucks prohráli šest z posledních devíti utkání, přičemž Janis Antetokounmpo zůstal za 22 minut pouze na devíti bodech. „Naše výkony jsou v poslední době zneklidňující,“ prohlásil trenér Mike Budenholzer. Lídrem poraženého celku byl s 19 body a 12 doskoky pivot Bobby Portis, nikdo další nedal víc než 13 bodů.

Minnesotě pomohl k vítězství 128:115 nad Clippers Rudy Gobert, který duel zakončil s 25 body a 21 doskoky. Lakers při triumfu 130:114 nad Atlantou táhl LeBron James s 25 body a 10 doskoky. Hawks vedl Trae Young s 32 body, Vít Krejčí se za něco málo přes dvě minuty do statistik nezapsal.

Výsledky:

Denver - Cleveland 121:108, Indiana - Portland 108:99, LA Lakers - Atlanta 130:114, Milwaukee - Charlotte 109:138, Minnesota - LA Clippers 128:115, New Orleans - Brooklyn 102:108, Oklahoma City - Washington 127:110, Philadelphia - Chicago 112:126, Phoenix - Miami 96:104, San Antonio - Detroit 121:109, Toronto - New York 108:112.