Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

Další ztráta pro Nymburk. Reprezentační kapitán Hruban odchází k londýnským Lions

Kapitán basketbalové reprezentace Vojtěch Hruban opouští po deseti letech mistrovský Nymburk. Dvaatřicetiletý křídelní hráč přestoupil do anglického týmu London Lions, kde bude hrát vedle nejvyšší britské soutěže také EuroCup.

Nymburský Vojtěch Hruban proti Marvinu Jonesovi z PAOK Soluň
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Nymburk se během pár dní musí vyrovnat s další velkou ztrátou. Středočeský klub opustil ve středu slovinský trenér Aleksander Sekulič, který se dohodl na rozvázání smlouvy a zamířil do Krasnodaru. V týmu již nebude působit ani rozehrávač Colbey Ross, jenž odešel do Varese.

"Samozřejmě bychom rádi měli Vojtu Hrubana i nadále v našem dresu, ale za deset let v Nymburce vyrostl v hráče evropského kalibru a je logickým vyústěním, že jde za zahraniční výzvou. Přejeme mu, ať zkušenosti získané v Nymburce ukáže naplno kromě reprezentace také v zahraničí," řekl generální ředitel Nymburka Ondřej Šimeček.

"Je to pro nás zároveň příležitost začít budovat nový tým a dát prostor dalším hráčům, aby z nich vyrostly výrazné osobnosti podobně jako z Vojty Hrubana. Usilovně pracujeme na tom, abychom do nové sezony šli s kádrem, který obhájí titul a bude konkurenceschopný v Evropě," dodal Šimeček.

Hruban působil v Nymburce od roku 2012. Získal s ním devět mistrovských titulů a třikrát se stal nejužitečnějším hráčem finálové série.

Za Nymburk odehrál 591 zápasů a je se 6405 body druhým nejlepším střelcem klubové historie. Více bodů nastřílel ve středočeském týmu jen čtyřicetiletý pivot Petr Benda.

Pražský rodák startoval také v Lize mistrů, kde je zapsaný jako nejlepší střelec v historii soutěže. V sezoně 2019/20 se dostal do ideální sestavy celého ročníku.

"Nesmazatelně se zapsal do historie nymburského basketbalu a uvidíme, jestli uplynulá sezona byla jeho poslední kapitolou, nebo jestli někdy v budoucnu ještě nějakou přidá," uvedl Šimeček.

Bývalý hráč USK Praha se v 32 letech vydává na první zahraniční angažmá v kariéře. "Děkuji vedení klubu, že mi v roce 2012 dali šanci a umožnili mi zahrát si elitní evropský basketbal. Trenérům, kteří ze mě udělali lepšího hráče i člověka. Fanouškům, kteří nás vždy podporovali, i když se nedařilo. A hlavně chci poděkovat všem spoluhráčům, se kterými jsme toho zažili opravdu hodně. Bude hodně divné přijít do šatny, kde už nebudou sedět Petr Benda a Martin Kříž," řekl Hruban, o nějž měly údajně zájem také Málaga nebo turecký celek Tofas Bursa.

Jeho nový klub hraje nejvyšší soutěž od roku 2012 a získal jeden mistrovský titul a dvě stříbrné medaile. V posledních dvou sezonách neprošel přes kvalifikaci do Ligy mistrů a vloni hrál FIBA EuropeCup.

Vedle Hrubana přišli do týmu také řecký pivot se zkušenostmi s NBA Kostas Kufas, rozehrávač a vítěz Ligy mistrů Kareem Queeley nebo hvězda britské reprezentace Ovie Soko.

"V průběhu léta jsem měl na stole několik nabídek z velmi dobrých evropských týmů. Pak přišla ta od London Lions, která vše ostatní smetla ze stolu. Je to mladý a ambiciózní klub, který se chce prosadit v evropských pohárech. Tým je poskládaný zajímavě a celý projekt se mi velmi líbí. Také se nám jako rodině líbil Londýn jako místo na žití. Po této nabídce už nebylo co řešit. Těším se na nové výzvy, zápasy, dobrou sezonu v EuroCupu a že k těm mnoha českým titulům snad přidám i britský," řekl Hruban.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články