BBV po 25 letech

Chicago bez LaVinea prohrálo v Minnesotě a play-off se mu dál vzdaluje, Satoranský zapsal 10 bodů

Na nečekané vítězství nad Dallasem navázat nedokázali a prohráli jedenácté z posledních třinácti utkání. Basketbalisté Chicaga totiž v souboji týmů z dolní poloviny tabulky podlehli v Minnesotě 108:115 a v tabulce nadále ztrácejí na pozice zaručující postup do play-off. Rozehrávač Tomáš Satoranský nasbíral za bezmála třicet minut na palubovce 10 bodů, když trefil pět z jedenácti střel z pole. Navíc si připsal pět doskoků i asistencí.

Tomáš Satoranský z Chicaga (uprostřed) v utkání NBA
zdroj: AP autor: Jim Mone

Chicago bez hlavní hvězdy Zacha LaVinea nezačalo v hale soupeře opět špatně. V úvodní čtvrtině odskočilo až na 13 bodů a prakticky celou první půli se drželo ve vedení, ale po změně stran už jen marně dotahovalo. Čtrnáctibodový náskok, který domácí získali hlavně zásluhou přesné mušky za tři body, dokázali hosté minutu před koncem snížit na pět bodů, na druhou výhru za sebou ovšem v koncovce nedosáhli.

"Nezajímá mě, kdo se vrací po zranění, kdo není k dispozici, nebo že někdo musí hrát jen určitý počet minut. Prostě si myslím, že jsme nebyli dost dobří a to se mi nelíbí," řekl kouč Bulls Jim Boylen.

Nejlepším střelcem zápasu byl nováček Coby White, který za Bulls nastupuje z lavičky. Na palubovce byl ovšem i tak vůbec nejčastěji a zapsal 26 bodů a 6 asistencí. V osmém duelu za sebou tak loňská sedmička draftu překonala hranici 20 bodů.

Minnesotu naopak za druhým triumfem za sebou a bez zraněného hvězdného pivota Karla-Anthonyho Townse bodově táhl křídelník Malik Beasley (24) spolu s rozehrávačem D’Angelem Russellem (19). Double double za 16 bodů a 11 doskoků měl na kontě pivot Naz Reid.

Antetokounmpo opět létal nad košem

Nejlepší tým soutěže Milwaukee si připsal vítězství nad Indianou 119:100. Úřadující nejužitečnější hráč NBA Janis Antetokounmpo pomohl 29 body, 12 doskoky a 6 asistencemi.

Až prodloužení rozhodlo o vítězi vyrovnaného utkání mezi Dallasem a New Orleans. Z vítězství 127:123 se radovali Mavericks, kteří se mohli spolehnout na lotyšského pivota Kristapse Porzingise, autora 34 bodů a 12 doskoků, ale také Luku Dončiče.

Slovinský rozehrávač zkompletoval další triple double za 30 bodů, 17 doskoků a 10 asistencí. Zion Williamson v dresu poražených dosáhl na 21 bodů. Víc jich dali jen Brandon Ingram (27) a Lonzo Ball (25 bodů a 11 doskoků).