Basketbalistky USK a Žabin zůstávají stoprocentní, první výhru zapsalo KP Brno

Basketbalistky euroligových týmů USK Praha i Žabin Brno udržely v domácí soutěži neporazitelnost i po třetím kole. Úřadující šampionky, které musely v Evropské lize ve středu strávit porážku ve Valencii, přehrály doma Ostravu 83:45. Brňanky navázaly na úterní výhru nad Olympiakosem a zvítězily po prohraném prvním poločase na hřišti Hradce Králové 82:64. Basketbalistky KP Tany porazily v dohrávce Slovanku 84:47 a po dvou úvodních porážkách zapsaly první vítězství v nové sezoně.

Basketbalistky Žabin
zdroj: Facebook/Žabiny Brno

Mistrovský USK soupeřky deklasoval v úvodní a poslední čtvrtině, v nichž hostujícímu týmu povolil jen šest bodů, respektive čtyři body. Navrch měla Ostrava jen ve druhé čtvrtce, kterou vyhrála 21:10. Pražanky jasně dominovaly především v obranném doskoku, kde soupeřky přeskákaly 43:19.

Nejlepší střelkyní zápasu byla podkošová opora českého mistra Emese Hofová, která dala 24 bodů. Ostravanky měly v zápase víc tříbodových pokusů než dvoubodových (38:34) a desetkrát zpoza oblouku uspěly proti jediné trefě domácích. Čtyři trojky dala autorka 13 bodů Oliana Squiresová.

Žabiny ztratily úvodní poločas o dva body, třetí čtvrtinu ale ovládly 24:9 a náskok už nepustily. Za vítězstvím tým táhly úspěšné tříbodové střelkyně. Nikola Dudášová jich proměnila pět a celkem zapsala 19 bodů, o jeden méně měla Petra Záplatová, která trefila šest trojek. Double doublem se blýskla Elissa Cunaneová, která ke 14 bodům přidala 16 doskoků. Domácí držela Eliška Žílová, jež proměnila tři trojky a nasbírala 15 bodů.

"Měly jsme problémy hlavně samy se sebou, naší koncentrací a klasickými momenty, kdy Hradec se snaží o senzaci ne úplně basketbalovou cestou. Druhou půli jsme se adaptovaly a vracely jim vše nazpět a začaly hrát tak, jak bychom si představovaly. Možná to byla dobrá prověrka před středečním euroligovým zápasem proti Mersinu," uvedla kapitánka Záplatová.

Brňanky šetřily proti Slovance vzhledem k nabitému programu po čtvrteční výhře v Evropském poháru na Azorech opory a se soupeřkami prohrály úvodní čtvrtinu. Pak ale zápasu jasně dominovaly. Střelecky tým táhla Kateřina Galíčková, která dala 20 bodů a přidala sedm doskoků.

"Chtěly jsme rozložit síly před středečním eurocupovým utkáním s Ferrolem a nepřetěžovat hráčky s větší minutáží. Proto jsme nastoupily s překvapivou základní pětkou. Nakonec všechno dobře dopadlo, bylo to povinné vítězství," uvedla trenérka královopolského klubu Marcela Krämer.