Archiv D: Sport 1975

Basketbalistky Nymburku mají v Eurocupu první vítězství, KP Brno čeká dál

Konečně výhra. Basketbalistky Nymburku na ni čekaly v Evropském poháru FIBA až do čtvrtého kola. V něm porazily portugalské Barreiro ve své hale 80:69 a v tabulce skupiny H ho vystřídaly na třetím místě. Naopak hráčky KP Brno podlehly na palubovce německého Wasserburgu 62:81 a bez výhry uzavírají tabulku skupiny I.

Nymburk rozhodl zápas vydařenou třetí čtvrtinou, ve které otočil nepříznivý stav a získal náskok. Nejlepší střelkyní středočeského celku byla Kyara Linskensová s 23 body, která se blýskla i 17 doskoky.

Naopak brněnské svěřenkyně trenéra Davida Zdeňka vstoupily do utkání v Německu velmi slibně a úvodní čtvrtinu vyhrály 22:14. Ještě do poločasu držely se soupeřkami vyrovnanou partii, avšak po změně stran odpadly.

Brňanky ve druhém poločase chybovaly v obraně, zaostávaly v doskakování a přestala se jim dařit střelba. V závěrečné čtvrtině jim už došly síly a inkasovaly v ní 30 bodů. Nejlepší střelkyní Brna byla Gabriela Andělová s 15 body.