Svět motorů

Pardubice se rozloučily s Eurocupem výhrou nad rumunskou Kluží

Pardubice – Basketbalisté Pardubic se rozloučili s Evropským pohárem FIBA domácí výhrou 74:65 nad Kluží. Šlo však teprve o jejich druhou výhru v druhé fázi, která tak už nic nezměnila na jejich vyřazení. Celkem v soutěži zaznamenali šest výher a šest porážek.

Východočeši tři čtvrtiny většinou prohrávali, nejvíce o deset bodů, ale v závěru třetí části se jim šňůrou 11:0 povedlo skóre otočit a soupeř je už nezastavil. V poslední části Pardubice dominovaly a v klidu si došly pro vítěznou rozlučku.

Nejlepším střelcem Pardubic byl se 13 body Lamb Autrey, o bod méně zaznamenal Dominez Burnett, který přidal i sedm doskoků a šest asistencí.

Východočeskému celku, který nakonec obsadil poslední místo ve skupině, jelikož v Kluži prohrál o 17 bodů, se stala osudnou úvodní série tří venkovních utkání. Po třech prohrách už měli Pardubičtí boj o postup těžký, v domácím prostředí ale nezklamali. Dvakrát vyhráli a se Székesfehérvárem prohráli až po prodloužení.