Golf Time

Basketbalisté Valencie barcelonský comeback ubránili a posunuli se tak na druhé místo ACB ligy

I přes druhý dech Barcelony s Janem Veselým a Tomášem Satoranským se na druhé místo španělské ACB ligy posunuli basketbalisté domácí Valencie. V přímém souboji zdolali po dramatické koncovce hostující obhájce titulu 71:68. Barceloně nepomohlo ani 22 bodů španělského pivotmana Willyho Hernangomeze.

Napínavá koncovka utkání Valencia – Barcelona

Zdařilejší vstup do utkání 7. kola španělské nejvyšší ligy sice předvedla hostující Barcelona, domácí hráči Valencie se ale po oddechovém čase vrátili s novým impulsem. V úvodu druhé čtvrtiny vstřelili loňskému ligovému šampionovi 11 bodů v řadě, čímž si vytvořili mírný náskok, na který tým Tomáše Satoranského a Jana Veselého dokázal odpovědět až v závěru třetí desetiminutovky.

Zpátky do zápasu se dostali podařenou útočnou pasáží 10:2, díky které stáhli své bodové manko, a to zejména zásluhou podkošového dlouhána Willyho Hernangomeze. Trojkou necelou minutu do konce čtvrté čtvrtiny dokázal dokonce Alex Abrines srovnat stav na 68:68. Následný faul vysoko nad trojkovou čárou Hernangomeze však chytře využil Cris Jones, jenž si vysloužil tři trestné hody, které neminul.

Barcelona sice měla ještě jeden trojkový pokus znovu vyrovnat a poslat duel do prodloužení, Abrines však tentokrát z těžké pozice trefil pouze desku a Valencie se tak mohla radovat z důležité výhry 71:68, která je posunula za doposud neporažený Real Madrid na druhé místo tabulky.

Čeští reprezentanti tentokrát bodově svému týmu tolik nepřispěli. Zatímco Jan Veselý odehrál po náročném euroligovém zápase osm minut a zaznamenal čtyři body, Tomáš Satoranský na koše pouze přihrával, zato ale hned sedmkrát.