Paralympijský magazín

Basketbalisté Nymburka vyškolili Ostravu a měnili sezónní rekordy

Nejvýraznější výhru od dubna uhráli basketbalisté Nymburka nedlouho před vstupem do Ligy mistrů, Ostravu, která přijela bez dvou nejzkušenějších hráčů, zraněného rozehrávače Emnanuela Ubilly a pivota Petra Bohačíka, deklasovali ve 4. ligovém kole 115:59.

Čeští šampioni pokořili několik rekordů v sezoně: nasbírali nejvíc bodů, asistencí i trojek. Na 16 přesných tříbodových střel jim stačilo 28 pokusů, což je úspěšnost 57 procent. Ze dva body měli dokonce úspěšnost 88 procent.

"Předváděli jsme dobrý výkon v obraně i útoku. Musím se přiznat, že jsem si ve třetí čtvrtině naši hru tak užíval, že ani nevím, kolikrát jsme zasmečovali. Skvěle jsme si půjčovali míč. Máme přes 30 asistencí, což vždy ukazuje, že jsme hráli v útoku skvěle jako tým," uvedl kouč sedmnáctinásobných domácích šampionů Aleksander Sekulič.

Stoprocentní je zatím i USK, který nastoupil teprve potřetí a doma na Folimance přehrál Jindřichův Hradec 86:75. V poločase vedli Pražané o 25 bodů, ale pak polevili a nechali manko výrazně snížit. "Bylo to utkání dvou poločasů. Vstoupili jsme do utkání koncentrovaní a se správnou energií. Pak jsme tu koncentraci ztratili ve druhém poločase. Nakonec jsme měli štěstí. Soupeř odvedl dobrou práci, nevzdali to, snažili se tlačit až do konce," uvedl kouč USK Josh King.

První výhry se dočkal Děčín, jemuž těsnou výhru 85:84 v hale Olomoucka zajistil Matěj Svoboda střelou v poslední sekundě.