Sportovní zprávy

Basketbalisky KP Brno začaly boj o osmifinále Eurocupu vítězně

Boj o osmifinále Eurocupu v brněnské "bublině" zahájily hráčky KP Brno čtyřčlennou skupinu ve své hale výhrou nad polským Gorzówem 72:70. Bitva o každý bod gradovala v závěrečné čtvrtině, v níž pak v závěru udržely těsný náskok.

Gorzów - KP Brno
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Svoboda

Brněnský tým začal výborně – pod taktovkou Američanky Pageové hráčky KP dobře zakončovaly své akce, zatímco soupeřky se pod jejich košem moc prosazovat nedokázaly. Ve druhé čtvrtině snížil polský celek především zásluhou americké basketbalistky Wolkrové až na dva body 36:34 – přitom v jejím úvodu prohrával až o třináct.

Bitva pokračovala i po pauze. Brněnské hráčky držely vedení a náskok zvyšovaly až na jedenáct bodů, ale v záběru třetí čtvrtiny o něj málem přišly a do poslední části hry šly s těsným vedením 56:54.

Gorzów bojoval, jeho basketbalistky se dostaly konečně do těsného vedení o dva body. Jenže bodová houpačka v závěru vyzněla nakonec opět pro brněnský celek, který udržel dvoubodové vedení i v dramtické koncovce.