Atlanta opět porazila silné Milwaukee, Krejčí si připsal šestý start v sezoně

Basketbalisté Atlanty podruhé během týdne porazili silné Milwaukee, v pondělí dokonce na jeho palubovce 121:106. Hawks vedli až o 18 bodů, a tak se na posledních 52 sekund dostal na hřiště i Vít Krejčí. Zapsal si šestý start v sezoně NBA, do statistik už za rozhodnutého stavu nepřispěl. Atlanta si vylepšila na třetí příčce Východní konference bilanci na 9-5.

Utkání Milwaukee - Atlanta
zdroj: ČTK/AP

Bucks přesně před týdnem utrpěli od Atlanty první prohru a při návratu Janise Adetokunba do sestavy nestačili na stejného soupeře podruhé ze tří zápasů v sezoně. Ty odehráli během 16 dní. Adetokunbo měl 27 bodů a osm doskoků, jenže minutu a půl před koncem se vyfauloval.

Vítěze, kteří do poslední části vstupovali s náskokem 14 bodů, táhli De’Andre Hunter s 24 body a Trae Young s 21 body a devíti asistencemi. Milwaukee se trápilo při trojkách, jichž proměnilo pouze šest z 29, a z 41 šestek trefilo 32. Celkem střílelo s úspěšností 42 procent. Před Atlantou je nicméně Milwaukee na východě druhé za Bostonem.

Celtics zdolali 126:122 Oklahomu, byť prohrávali až o 15 bodů. Marcus Smart vedle dobré obrany dal 20 ze svých 22 bodů ve druhé půli. Rozhodující poslední čtvrtinu Boston ovládl 37:26. "Odolali jsme těžkému soupeři," řekl autor 26 bodů Jaylen Brown po sedmém triumfu za sebou. O jeden bod více měl Jayson Tatum. Thunder nepomohlo 37 bodů Shaie Gilgeouse-Alexandera.

V Západní konferenci se naopak do útlumu dostal Phoenix, který prohrál čtyři z posledních šesti utkání a klesl s bilancí 8-5 na páté místo. Naposledy neuspěl v hale Miami 112:113, byť v poslední čtvrtině vedl o 13 bodů. Během závěrečného útoku měli přitom Suns tři možnosti vývoj zvrátit. Miami táhl s 30 body a 10 doskoky Bam Adebayo.

Basketbalisté Golden State doma deklasovali San Antonio 132:95. Hvězdou byl Jordan Poole s 36 body, Stephen Curry jich za 27 minut stihl 16. Spurs táhl tradičně Keldon Johnson s 15 body, odehrál nicméně necelých 19 minut.

Výsledky:

Boston - Oklahoma City 126:122, Detroit - Toronto 111:115, Golden State - San Antonio 132:95, Houston - LA Clippers 106:122, Miami - Phoenix 113:112, Milwaukee - Atlanta 106:121, Orlando - Charlotte 105:112.