Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Z Ostravy přes Nizozemsko až do Tokia. Takový je olympijský plán softbalistek

Nehledě na počasí, tohle bude pořádně horké léto. Alespoň pro české softbalistky. Během července musejí na evropském šampionátu v Ostravě skončit do šestého místa a o dva týdny později vyhrát olympijskou kvalifikaci v nizozemském Utrechtu. Jen v tom případě si zajistí účast v Tokiu v roce 2020.

Softbal
zdroj: ČTK autor: Zbyněk Stanislav

Víkendový los mistrovství Evropy rozhodl, že v základní skupině Češky narazí na Švédsko, Francii, Belgii, Slovensko a Litvu. "Je to určitě dobrý los. V pozdějších fázích počítáme, že se o první místa porveme s Itálií, Velkou Británií, Nizozemskem nebo s Irskem či Řeckem. Rozhodně budeme útočit na titul, když hrajeme před domácím publikem," řekl reprezentační trenér Vojtěch Albrecht.

Skončit do šestého místa by neměl být pro softbalistky problém. Na uplynulých šesti ME byly vždy do čtvrté příčky. Loni si zvedly sebevědomí vítězstvím v přípravném turnaji Super 6 za účasti evropské špičky.

Letní termín kvalifikace nehraje úplně do karet

Finální podoba olympijské kvalifikace, v které evropské týmy doplní dva celky z Afriky, se určila koncem ledna. Oproti předpokladům se rozhodující kvalifikační turnaj uskuteční v létě. Softbalistky nejprve od 30. června sehrají mistrovství Evropy v Ostravě, šestidenní kvalifikační turnaj v Nizozemsku je naplánován od 23. července.

"Počítali jsme s tím, že kvalifikace proběhne na podzim. Dva nesmírně důležité turnaje nahuštěné v několika týdnech není ideální řešení," uvedl Albrecht. "Vyhrálo lobby týmů s hráčkami se dvěma pasy. Nebudou mít problém se utrhnout ze zámořských univerzit a zvládnout v Evropě šampionát i kvalifikaci."

Reprezentace sází na soudržnost týmu a opírá se výkony nadhazovačky Veroniky Peckové. Pro trenéry tak bude klíčové, aby oba turnaje vydržela a zvládla ve formě. "Věříme, že na to máme. Misi Tokio 2020 dotáhneme do úspěšného konce a vybojujeme první olympijskou účast pro český softbal," řekl Albrecht.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy