Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Wanda Diamond League 2020 Monako

Červenka se nevzdává. Jeho boj o místo v Baltimoru bude pokračovat další rok

Martin Červenka bude nadále bojovat o start v zámořské Major League Baseball (MLB). Místo se pokusí získat v dresu Baltimore Orioles, s kterými podepsal nový roční kontrakt. 

Martin Červenka v dresu Baltimore Orioles
zdroj: Czech Baseball Association autor: Jan Beneš

"Určitě jsem rád, že mám smlouvu na další rok, a doufám, že se pořád budu zlepšovat a herně vyvíjet," řekl sedmadvacetiletý pražský rodák. "Organizaci už znám a líbí se mi, jak dávají příležitost mladším hráčům ukázat, co umí."

Někdejší hráč Kotlářky si letos zkusil jarní kemp MLB a v testovací Grapefruit League nastoupil za Orioles v deseti zápasech a odpálil dva homeruny. V sezoně hrál druhým rokem za farmářský tým Bowie Baysox a v závěru byl premiérově povolán do Norfolk Tides v tzv. Triple A, druhé nejvyšší lize v USA.

O tom, v jakém týmu bude příští rok, se rozhodne po jarních soustředěních. "Závisí na mnoha faktorech. Minulý rok jsem měl za cíl se posunout do AAA, což se mi povedlo ke konci sezony. Teď si takové cíle nedávám, chci se soustředit na každý zápas a zbytek věcí se postará sám o sebe," řekl Červenka.

Na pozici chytače bojuje o místo v sestavě Baltimoru, v uplynulé sezoně druhého nejhoršího družstva MLB, mezi pěticí zadáků. "Přijde-li povolávák (do MLB), tak díky chytání," řekl Červenka během zářijové olympijské kvalifikace. Konkurenci neřeší. "Snažím se co nejméně koukat na ostatní a soustředím se na své výkony."

Červenka má za sebou devět let v zámoří. Sedm let působil v týmech spadajících pod Cleveland Indians. Pak se stal volným hráčem, podepsal roční smlouvu se San Francisco Giants, ale odtud si ho vybrali Orioles.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy