Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malevil Cup by Author

Problémem má být zvýšená hladina testosteronu, říká Šťovíček k dopingovému případu Drahotové

Podle právního zástupce Jana Šťovíčka měla chodkyně Anežka Drahotová při dopingové kontrole v roce 2018 zvýšenou hladinu testosteronu. Advokát atletky se podle svých slov dozvěděl detaily o pozitivním nálezu neformální cestou.

Anežka Drahotová
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

"Problémem má být zvýšená hladina testosteronu a jeho tzv. prekurzorů, což jsou jakési stavební kameny testosteronu. Jedná se o látky, které přirozeně produkuje lidské tělo. Pro mě osobně je to důkaz toho, že Anežka nedopovala. Věřím, že to brzy prokážeme a její jméno očistíme," uvedl Šťovíček.

Dvojnásobná medailistka z mistrovství Evropy vinu odmítá, do vyjasnění situace nebude závodit. "Konzultujeme celou záležitost s odborníky, kteří se vyjadřují v tom smyslu, že je velice odvážné sportovkyni na základě tohoto nálezu obvinit z dopingu. Může se jednat o projev nějaké nemoci nebo poruchy," uvedl Šťovíček.

Je nám líto, video expirovalo.
Drahotová měla dopingový nález: Jsem v šoku, nedopuju

Advokát si stěžuje na postup Antidopingového výboru ČR, od kterého se prý marně snaží získat důkazy proti Drahotové. "Se spravedlivým procesem to nemá nic společného. Antidopingový výbor hraje mrtvého brouka, který nereaguje, ani když do něj strčíte. Mrzí mě to, jsme připraveni spolupracovat a nález vysvětlit, ale s tímto přístupem to nejde," prohlásil Šťovíček.

"Za Antidopingový výbor necítím, že bychom nějaké kroky podnikli špatně. Domnívám se, že poskytujeme informace, které máme poskytovat," řekl ČTK zástupce ředitelky a tajemník Antidopingového výboru ČR Tomáš Vávra.

Podle dřívějších informací serveru idnes.cz se u Drahotové jedná o nesrovnalosti v biologickém pasu. Vzorky se skladují několik let a zkoumají neustále novými způsoby, proto trvalo roky, než se atletka o pozitivním nálezu dozvěděla. Případ převzal Český atletický svaz, který by měl s Drahotovou zahájit disciplinární řízení.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy