Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal: Dohráno plus

Na osmistovce v Ostravě bude závodit Semenyaová

Ostrava - Jihoafrická osmistovkařka Caster Semenyaová, jež si po zisku titulu mistryně světa v roce 2009 v Berlíně prošla skoro dvouletým martyriem testování pohlaví, přijede na Zlatou tretru do Ostravy. Střetne se mimo jiné s další talentovanou půlkařkou Pamelou Jelimovou z Keni, olympijskou vítězkou z Pekingu. Mělo by jít o jejich první velký souboj v letní sezoně, jejímž vrcholem budou hry v Londýně. Největší hvězdou Zlaté tretry bude opět fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt, který v Ostravě poběží stovku.

Caster Semenyaová
zdroj: Getty Images

Semenyaová má osobní rekord 1:55,45 minuty, Jelimová 1:54,01 a o obou běžkyních se hovořilo v souvislosti s možným překonáním letitého světového rekordu Jarmily Kratochvílové. Obě na začátku svých kariér zazářily a prošly poklesem výkonnosti. Jelimová však po přestěhování do Nairobi a návratu k pilnému tréninku dokázala letos vyhrát halové mistrovství světa v Istanbulu.

"Jsem moc ráda, že se poprvé podívám do země, odkud je světová rekordmanka v mé disciplíně," vzkázala do Ostravy Semenyaová, kterou trénuje jiná legenda této disciplíny Maria Mutolaová z Mozambiku. Jihoafričanka bude mít možnost se s Kratochvílovou potkat. "Věřím, že mě moje trenérka připraví tak, abych v Ostravě byla schopna předvést kvalitní čas a možná i zaútočit na rekord mítinku," věřila Semenyaová.

Ten drží z roku 2004 časem 1:57,72 minuty právě její trenérka Mutolaová, desetinásobná mistryně světa v hale i venku, která by podle organizátorů měla do Ostravy rovněž přijet. Pořadatelé do luxusní společnosti pozvou i další českou mistryni světa z haly i pod otevřeným nebem na stejné trati Ludmilu Formanovou. "Myslím si, že pod vedením Mutolaové může Semenyaová zaútočit na Jarmilin rekord," nechala se slyšet Formanová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy