Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal: Dohráno plus

Na Zlaté tretře poprvé poběží půlkařka Jelimová

Ostrava - Atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava se letos v květnu poprvé zúčastní keňská půlkařka Pamela Jelimová. Start čerstvé halové mistryně světa a olympijské vítězky, s níž se do programu mítinku vrátí po roční přestávce běh žen na 800 m, potvrdili organizátoři.

Pamela Jelimová
zdroj: Isifa/LN autor: Jakub Hněvkovský

Nyní dvaadvacetiletá Jelimová zazářila v olympijském roce 2008, kdy se zlepšila na 1:54,01, což je třetí nejrychlejší čas historie. Pak však přišla léta zranění a poklesu formy, z nichž se Jelimová "vynořila" před třemi týdny na halovém MS. V Istanbulu získala v keňském rekordu 1:58,83 zlatou medaili.

Organizátoři chtějí v Ostravě připravit běh, v němž by mohla Keňanka útočit na rekord mítinku 1:57,72 Mosambičanky Marie Mutolaové z roku 2004.

Největší hvězdou Zlaté tretry, která se letos koná 25. května, bude stejně jako v minulých letech jamajský sprinter Usain Bolt. Na stadionu ve Vítkovicích se dále přestaví například americký čtvrtkař LaShawn Merritt, světový rekordman v běhu na110 mpřekážek Dayron Robles z Kuby či halový mistr světa ve skoku o tyči Renaud Lavillenie z Francie. Tradičně nebude chybět česká špička v čele s olympijskou vítězkou v oštěpu Barborou Špotákovou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy