Ostrava - Jihlava

Chepngetichová v Chicagu obhájila triumf a jen těsně nestihla světový rekord

Keňská běžkyně Ruth Chepngetichová obhájila vítězství v Chicagském maratonu. Časem 2:14:18 zaostala jen o 14 sekund za světovým rekordem krajanky Brigid Kosgeiové. I mužský závod opanovala Keňa a Benson Kipruto v čase 2:04:24.

Ruth Chepngetichová
zdroj: AP autor: Paul Beaty

Závod mužů vyhrál Keňan Benson Kipruto a navázal na loňské prvenství v jiném prestižním maratonu v Bostonu. Kipruto, který loni vyhrál také maraton pro elitní závodníky v Praze, dosáhl času 2:04:24. O 25 sekund porazil obhájce vítězství Etiopana Seifua Turu.

Chepngetichová vyhrála s ohromným náskokem více než čtyř minut. Oproti loňskému ročníku zrychlila mistryně světa v maratonu z roku 2019 o více než osm minut.

"Chtěla jsem překonat světový rekord, ale i tak mám radost. Příští rok to tady zkusím zase," uvedla osmadvacetiletá Keňanka.

Druhá doběhla Emily Sissonová s novým americkým rekordem 2:18:29.