Strachová ve slalomu v Sestriere skončila devátá, další výhru slaví Shiffrinová

Sestriere (Itálie) – Lyžařce Šárce Strachové nebyl souzen stupeň vítězů ani ve třetím slalomu sezony Světového poháru. Druhé kolo se jí nepovedlo a v Sestriere skončila nakonec devátá. S velkým náskokem 1,09 sekundy zvítězila Američanka Mikaela Shiffrinová, která zůstává neporažena od loňského února.

Šárka Strachová
zdroj: ČTK/AP autor: Marco Trovati

Po prvním kole vedla Shiffrinová jen o 12 setin, ale ve finálové jízdě od začátku náskok navyšovala a byla v ní opět nejrychlejší. Druhé místo obsadila Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Třetí skončila s mankem 1,21 sekundy na vítězku Švýcarka Vendy Holdenerová, která se na pódium posunula z pátého místa po polovině závodu.

"Před druhou jízdou jsem se rozhodla pro jiné lyže. Ale bylo by to dobré i na těch z prvního kola, chtělo to jen lépe jet. Ve druhé jízdě jsem přímo letěla, byl to skvělý pocit," uvedla Shiffrinová, jež zvýšila náskok v čele pořadí SP na 105 bodů před Larou Gutovou. Švýcarská specialistka na rychlostní disciplíny díky 28. místu podruhé v kariéře ve slalomu bodovala.

Strachové se první kolo povedlo, na Shiffrinovou měla na šestém místě manko 53 setin, ale za stupni vítězů zaostávala jen o 23 setin. V druhé jízdě ale už na prvním mezičasu ztrácela více než půl sekundy a v jednodušší spodní rovinaté části už to nedokázala dohnat. V předchozích dvou slalomech v Levi a Killingtonu byla někdejší mistryně světa sedmá.

Shiffrinová ovládla slalom SP i v Sestriere

"Nejsem spokojená s devátým místem, první kolo se mi povedlo o dost lépe. V druhém jsem nahoře nechala moc času, bylo tam několik chyb a nedalo se to dohnat," litovala Strachová. "Závod byl ale úžasný, byla dobrá ledová trať, i když tady bylo docela teplo," uvedla lyžařka, která před 14 lety právě v Sestriere jela svůj první závod SP. Nyní ji čeká večerní slalom v Semmeringu 29. prosince. "Budu pracovat dál, věřím, že se na stupně vítězů mohu dostat, vždy něco chybí," dodala.

Druhá česká lyžařka na startu Martina Dubovská se do druhého kola neprobojovala, na 36. pozici ztratila v prvním kole na Shiffrinovou 3,19 sekundy. K postupu jí chybělo 41 setin. Ve startovní listině původně byla také Kateřina Pauláthová, ale kvůli zranění nenastoupila.

SP v sjezdovém lyžování v Sestriere (Itálie):

Ženy - slalom: 1. Shiffrinová (USA) 1:37,80 (49,22+48,58), 2. Velez-Zuzulová (SR) -1,09 (49,34+49,55), 3. Holdenerová (Švýc.) -1,21 (49,74+49,27), 4. Hansdotterová (Švéd.) -1,29 (49,52+49,57), 5. Lösethová (Nor.) -1,73 (50,00+49,53), 6. Gisinová (Švýc.) -1,83 (49,77+49,86), 7. Vlhová (SR) -1,98 (49,65+50,13), 8. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) -2,26 (50,55+49,51), 9. Strachová (ČR) -2,36 (49,75+50,41), 10. Schildová (Rak.) -2,75 (50,42+50,13), ...v 1. kole 36. Dubovská (ČR) 52,41.

Průběžné pořadí slalomu (po 3 závodech): 1. Shiffrinová 300, 2. Velez-Zuzulová 210, 3. Holdenerová 200, 4. Vlhová 141, 5. Lösethová 127, 6. Strachová 101.

Průběžné pořadí (po 9 závodech): 1. Shiffrinová 498, 2. Gutová (Švýc.) 393, 3. Goggiaová (It.) 347, 4. Štuhecová (Slovin.) 245, 5. Worleyová (Fr.) 240, 6. Holdenerová 239, ...18. Strachová 101, 55. Ledecká (ČR) 29.