Buly - debata expertů

Sprinty ve Stockholmu ovládli Fallaová a Krjukov

Stockholm - Norská běžkyně na lyžích Maiken Caspersen Fallaová vybojovala ve Stockholmu páté vítězství ve sprintu v této sezoně Světového poháru. V závodu klasickou technikou porazila ve finále o více než tři sekundy krajanku Ingvild Flugstad Östbergovou a dostala se do čela hodnocení sprintu. Na prvním místě vystřídala Švédku Stinu Nilssonovou, která doběhla třetí. Fallaová před ní má náskok čtyř bodů.

Maiken Fallaová
zdroj: Reuters

Sprint mužů vyhrál Rus Nikita Krjukov, který ukončil více než dvouletý medailový půst ve Světovém poháru. Olympijský vítěz ve sprintu z Vancouveru 2010 se ve finále prosadil před norskou trojicí Ola Vigen Hattestad, Petter Northug a Finn Haagen Krogh.

Pro třicetiletého ruského sprinterského specialistu to bylo páté individuální vítězství ve Světovém poháru. V čele sprinterského seriálu zůstal Ital Federico Pellegrino, jehož doménou je bruslení. Ve Stockholmu obsadil 21. místo. Čeští reprezentanti závod v ulicích švédské metropole vynechali.