Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Skikrosaři Krausovi o vlásek unikla bronzová medaile z MS

Deer Valley (USA) - Skikrosař Tomáš Kraus skončil na mistrovství světa v Deer Valley čtvrtý, když ve finále dojel těsně za medailisty. Zdeněk Šafář i Nikol Kučerová vypadli ve čtvrtfinále. Oba kanadští vítězové Christopher Delbosco a Kelsey Serwaová se tak stali mistry světa poprvé v kariéře. Jednadvacetiletá Serwaová navázala na nedávný triumf na prestižních X-Games. O sedm let starší Delbosco si vynahradil čtvrtá místa z OH ve Vancouveru a předloňského MS v Inawaširu.

Tomáš Kraus, který vyhrál mistrovství světa v letech 2005 a 2007, procházel až do finále soutěží suverénně a zdálo se, že by mohl dát zapomenout na nepříliš povedenou sezonu ziskem medaile. Úvodní tři jízdy ve vyřazovací části hladce vyhrál, když uplatnil svou obvyklou zbraň - vynikající start. Také ve finále šestatřicetiletý rodák z Děčína dobře odstartoval, ale po těsném souboji s Finem Jounim Pellinenem se propadl a na čtvrtém místě už zůstal.

Kraus, jenž má ve sbírce i čtyři trofeje za celkové vítězství ve Světovém poháru, čeká už více než rok na umístění na stupních vítězů na mezinárodní scéně. Naposledy se mezi nejlepší trojici prosadil loni v lednu v závodu SP v Alpe d'Huez. Krátce před MS se navíc potýkal se zraněním. Minulý týden si na prestižních X-Games v Aspenu při pádu poranil pravé koleno, s nímž se před čtyřmi lety podrobil operaci.

Pro Šafáře a Kučerovou skončil závod divokým pádem ve čtvrtfinále.

Velkou smůlu měla při své premiéře na mistrovství světa Kučerová. Hned v úvodu její čtvrtfinálové jízdy ujela zbylé trojici francouzská hvězda Ophélie Davidová, ale náhle jí vypnula lyže a trefila přímo českou závodnici. Kučerová, která byla v prosinci třetí na Světovém poháru v Innichenu, zůstala chvíli ležet na trati, ale pak z místa nehody odešla s úsměvem po svých. Při karambolu upadly všechny čtyři lyžařky. Dvě dokázaly jízdu dokončit, s Kučerovou zůstala mimo hru i favorizovaná Davidová, mistryně světa z roku 2007 a čtyřnásobná vítězka X-Games.

Šafář zdárně zvládl osmifinále, v němž dojel druhý, ale v další jízdě v jedné ze zatáček vyletěl při skoku s dalším soupeřem do ochranné sítě. Síť vytrhali ze země, ale podle všeho vyvázli bez větších šrámů.

Česká skikrosařka Nikol Kučerová
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy