Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Král skokanů na lyžích Schlierenzauer musel po pádu na operaci

Innsbruck (Rakousko) - Gregor Schlierenzauer, čerstvý vítěz Světového poháru ve skocích na lyžích, se tři dny po skončení sezony zranil a dnes se podrobil operaci. Rakouského krále skokanů potkala smůla při středečním tréninku v Ramsau, kde neustál při jednom z pokusů dopad a při karambolu si přetrhl vnitřní vaz v pravém koleně.

V Ramsau absolvoval devatenáctiletý Rakušan dvoudenní testování lyží, ale osudným se mu stal už čtvrtý skok. "Skočil zhruba 92 metrů, vystřihl super telemark, ale když vjel do nového sněhu, sjela mu lyže do strany," popsal nehodu trenér Harald Haim, pod jehož vedením trénoval Schlierenzauer s dalšími kolegy z kmenového klubu ve Stamsu.

Skokan se podrobil chirurgickému zákroku na soukromé klinice Hochrum nedaleko Innsbrucku. Čeká jej zhruba dvouměsíční pauza, jeho přípravu na olympijskou sezonu by to však podle reprezentačního kouče Alexandera Pointnera nemělo ohrozit.

Schlierenzauer v této sezoně vyhrál 13 závodů Světového poháru, čímž stanovil nový rekord, jako první v historii také překonal hranici 2000 bodů (2083). Loňský mistr světa v letech vybojoval na šampionátu v Liberci individuální stříbro a titul v závodě družstev.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy