Dohráno MOL Cup

Koukalová přerušila kralování Sáblíkové a je nejlepší sportovkyní Olympu

Biatlonistka Gabriela Koukalová byla vyhlášena nejlepším sportovcem ministerstva vnitra za uplynulou sezonu. Držitelka kompletní sady medailí z mistrovství světa, která navíc získala dva malé glóby za prvenství v disciplínách Světového poháru, sesadila z trůnu rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, jež anketu ovládla v předešlých čtyřech letech. Ocenění za třetí místo převzal další biatlonista Ondřej Moravec.

Ministerstvo vnitra ocenilo své nejlepší sportovce

Do Síně slávy Olympu byla uvedena sportovní střelkyně Kateřina Emmons, olympijská vítězka z Pekingu 2008 ve střelbě ze vzduchové pušky a několikanásobná medailistka z MS a ME, která má i olympijské stříbro a bronz.

Nejlepším juniorem byl zvolen jeden z jejích možných nástupců Filip Nepejchal, jenž se letos stal podruhé juniorským mistrem Evropy ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran a juniorským vicemistrem světa. Ocenění za dlouholetou výjimečnou kariéru převzala lyžařka Šárka Strachová.