Následuje
Český Ironman na Sahaře

Kasai hledá tajemství svého těla. Asi se budu muset rozřezat, říká před 26. Turné

Oberstdorf (Německo) – O triumf na Turné čtyř můstků bude bojovat nejen sedmnáctiletý Slovinec Domen Prevc, ale také čtyřiačtyřicetiletý Japonec Noriaki Kasai. Nezničitelná legenda si stále drží vysoký standard a ve skokanském světě, který bývá často pomíjivý, zůstává výraznou jistotou. Turné začne už ve čtvrtek kvalifikací v Oberstdorfu.

Noriaki Kasai
zdroj: ČTK/APA

Když se narodil nynější slovinský lídr Světového poháru ve skocích na lyžích, Kasai už jedenáct let závodil. Pár měsíců před 45. narozeninami se Japonec chystá opět posunout historické milníky - na 26. Turné čtyř můstků v kariéře.

V seriálu pravidelně boduje, nyní je v pořadí na 27. místě, až za ním jsou například čtyřnásobný olympijský vítěz Simon Ammann či česká zvučná jména Roman Koudelka nebo Jakub Janda.

Silvestra naposledy Kasai slavil doma na přelomu let 1994 a 1995, kdy si dal ve Světovém poháru roční pauzu. Od té doby vždycky vítal nový rok v německém Garmischi. Letos se dostal do Guinnessovy knihy světových rekordů díky nejvyššímu počtu individuálních startů, jenže číslo 488 je dávno minulostí; maximum už posunul o dalších 21 závodů. Ve Světovém poháru skákal ve čtyřech různých dekádách. Ještě loni bral na mistrovství světa ve Falunu bronz v soutěži smíšených družstev.

Porážky nesnáší

Každým startem svá rekordní čísla posouvá. "Asi se budu muset rozřezat a provést pitvu. Jinak to tajemství, které je uvnitř mého těla, neodhalím," žertoval ve výjimečném rozhovoru pro list Bote der Urschweiz.

Raději než s novináři mluví svými výsledky. Ty však letos nejsou příliš zářné. Zatím nejlepším počinem sezony pro něj bylo 18. místo v úvodním podniku SP ve finském Kuusamu. Ale smířit se s tím nehodlá. "Porážky nesnáším," ulevil si a na jeho tváři ještě víc vynikly vyrýsované hluboké vrásky.

Olympijské hry v Sapporu za deset let? Proč ne?

Soupeří už s několikátou generací protivníků. A také si nedává malé cíle. Pořád platí, že chce vyhrát Turné čtyř můstků, v němž nejlépe skončil dvakrát druhý. Také stále touží získat zlatou olympijskou medaili - předloni v Soči bral ve 42 letech stříbro.

A také on mluví o tom, že konec kariéry je v nedohlednu. "Ve 40 letech jsem si předsevzal, že vydržím do 50. V roce 1998 v Naganu jsem si myslel, že to bude má jediná olympiáda doma. Ale jestli Hry v roce 2026 získá Sapporo, chci tam závodit. To mi bude 54..." Loni se mu narodil syn Rino. A podle jeho závodního odhodlání to vypadá, že spolu prvního Silvestra oslaví, až když bude Kasai junior teenager.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy