Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Koudelka prahne po bodech, Janda se vrací ke starým lyžím

Liberec – Čeští skokani odjeli do Oberstdorfu na Turné čtyř můstků. Překvapivě nejlepším mužem výpravy je teprve jednadvacetiletý Vojtěch Štursa, kterému po sedmi závodech světového poháru patří průběžné dvacáté místo.

Skokan na lyžích Vojtěch Štursa
zdroj: ČTK autor: Jens Meyer

I přes skvělý start do sezony se ambice Vojtěcha Štursy před Turnajem čtyř můstků nijak nezvětšily. "Cíle mám stejné, jako když jsem začínal sezonu. Chci si skoky užívat a mít z nich radost – chci být na můstku šťastný a uvolněný," prohlásil nejmladší z českých reprezentantů.

Další Češi v pořadí světového poháru otevírají až čtvrtou desítku. Dlouhodobý lídr reprezentace Roman Koudelka s tím rozhodně spokojený není. V Engelbergu dokonce neprošel kvalifikačním sítem. "Velkým cílem je bodovat ve všech závodech Turné," řekl odhodlaně pětinásobný vítěz závodů Světového poháru.

Ve zlepšení doufá i zkušený Jakub Janda. V prvních třech závodech se dokázal kvalifikovat do druhého kola, v dalších dvou už nikoli.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští skokané vyrazili na Turné s různorodými cíli

V Německu si bude zvykat na staronovou výbavu. "Udělali mi téměř identický typ lyží, na kterých ale něco změnili, a ta změna mi vůbec nesedla. Takže jsem se vrátil ke starým letním lyžím," prozradil Janda, vítěz Turné 2005/2006.

Závody odstartují v Oberstdorfu kvalifikací ve čtvrtek 29. ledna, poté se závodníci přesunou do Garmisch-Partenkirchenu, odtud pak do Innsbrucku a vše vyvrcholí tradičně na můstku v Bischofshofenu. Rakouskou část Turné nabídne i ČT sport a web ctsport.cz.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy