Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Jsem spíš rozveselená než na slzy. Ulbingová vyhrála zaslouženě, řekla druhá Ledecká

Sierra Nevada (Španělsko) – Obhajovala zlato, což se jí těsně nepodařilo. Na tváři Ester Ledecké však po porážce ve finále paralelního slalomu na mistrovství světa byl vidět především úsměv. Česká snowboardistka byla i s druhým umístěním spokojená a už se připravuje na čtvrteční obří slalom, kde bude opět patřit k největším favoritkám. Přímý přenos sledujte ve čtvrtek na ČT sport nebo na webu ctsport.cz od 12:50.

Ester Ledecká se sbříbrnou medailí z mistrovství světa za paralelní slalom
zdroj: ČTK autor: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Po dojezdu do cíle byla v jednom kole. S gratulacemi hned přispěchali oba rodiče a spoustu jich dostala také na telefon. Ester Ledecká však zůstávala v klidu a na všechny strany se usmívala. "Nejsem moc dojímací typ. Užila jsem si závod a jsem spíš rozveselená než na slzy," přiznala.

Ve slalomu prohrála jen s Danielou Ulbingovou. Rakušanka měla rychlejší čas v součtu dvou kvalifikačních jízd a Ledeckou porazila i ve finále. "Letos jí slalomy šly a zajížděla to dobře, takže je zaslouženou vítězkou," řekla o své nástupkyni na světovém slalomovém trůnu, který jí patřil od minulého mistrovství v Rakousku.

Ve Španělsku se museli alpští snowboardisté vypořádat s trošku jiným průběhem závodu, než jsou podle Ledecké běžně zvyklí na Světových pohárech. "Obecná organizace tady malinko pokulhávala," podotkla jednadvacetiletá Ledecká.

Konkrétně měla na mysli přípravu závodu, kromě toho týmy dostávaly informace od pořadatelů na poslední chvíli. A před vyřazovacími jízdami se nekonala prohlídka trati. "Nejdřív jsme mysleli, že bude, pak nás tam nechali sedět čtyřicet minut. Je to takové zvláštní," řekla Ledecká, ale na druhou stranu dodala, že organizaci chválí. "Protože to musí být těžké udělat. Mají tady těch disciplín strašně moc, tak to není jednoduché."

Jelikož kvůli dopolednímu silnému větru startovala kvalifikace až hodinu po poledni a závod v 16:00, měli závodníci jen krátkou pauzu na odpočinek. "To bylo unikátní, že jsme neměli čas si trošku oddychnout. Mně to ale vlastně ani nevadilo. Byla jsem ráda, že jsme jeli hned nahoru a začali jsme rovnou závodit," prohlásila Ledecká.

Před finále se cestou ke skútru, který jezdce vozil z cíle na start, zastavila u matky. "Říkala mi tajná hesla, spouštěče. Jsem robot, a když se řekne heslo, tak se nastartuju," vtipkovala Ledecká, jezdící v kombinéze s motivy komiksových hrdinů, kterou navrhl její bratr, a vážně dodala: "Ani nevím, co si říkáme. Něco, co nás napadne."

Závod se jel ve vysoké nadmořské výšce přes 2400 metrů. Pro Ledeckou to ale problém nebyl. "Jsem dobře trénovaná. Síly mi nedocházely a ani jsem nepopadala dech. Kdybych se zadýchávala, tak by bylo něco špatně," zmínila.

Se stříbrnou vločkou na krku sestoupila ze stupňů vítězů v půl šesté večer. Spěchala na hotel, jelikož ve čtvrtek se pojede přeložený obří slalom a kvalifikace začne ráno v devět. "Možná si trošku zacvičím, abych měla silný vršek na oblíbený obřáček a všechno udržela. Bude to muset fungovat," zakončila Ledecká.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy